Aranyos Blanka

Négy éremmel zárták a magyar asztaliteniszezők a budapesti nyílt, újonc magyar nemzetközi bajnokságot. Kenesey Blanka aranyat, Ócsai Máté és Laskai Írisz ezüstöt, Czeglédi Dorka bronzérmet nyert.

Pusztai Viola A balul sikerült csapatverseny után egyesben kitettek magukért a legkisebb magyar asztaliteniszezők. A budapesti nyílt, újonc magyar nemzetközi bajnokságon ugyanis csupán az U11-es fiúk döntőjét rendezték nélkülük.

Kenesey Blanka sosem adja fel Forrás: MOATSZ

Kenesey Blanka sosem adja fel  •  Forrás: MOATSZ

A tízéves Kenesey Blanka a versenyen már nem számított újoncnak abból a szempontból, hogy tavalyról már van ezüstérme. Idén annál fényesebbre fájt a foga, de az oda vezető úton bizony több akadályba is ütközött. Az elődöntőben hiába vezetett 2-0-ra, ellenfele egyenlített, s úgy tűnt, a lélektani előny, no meg a négy meccslabda lehetőségének birtokában megnyeri a meccset.

Blanka erről másképpen vélekedett:
− Nem adom fel akkor sem, ha az ellenfél nagyon vezet. Amikor 10-8-ra alakult az állás, akkor már éreztem, hogy meg tudom nyerni. S meg is csináltam, hiszen 13-11-re hoztam a döntő szettet.

A döntőben a szintén belga Soléana Anciaux ellen hasonló izgalmakat élhettek át az Angyalföldi Sport és Szabadidő Központban a magyar lány szurkolói. Edzője, Oláh Zsuzsanna szerint tanítványa 2-0 után már azt hitte, hogy megvan a meccs, és gyorsan be akarta fejezni, a sietség azonban megbosszulta magát. A harmadik szettben a Statisztika játékosa már 10-0-s hátrányban volt, amikor az első poént beütötte. A 11-1-re elvesztett játszma után ellenfele pedig újabbat nyert. De ahogy az elődöntőben, most sem esett kétségbe, és a döntő szettet higgadtan hozta 11-6-ra. Az aranyéremmel a nyakában természetesen nagyon boldog volt.

Ócsai Máté többször is úgy érezhette, zsebben a győzelem, de kemény vetélytársra lelt a portugál David Bessa személyében. Az U13-asok döntőjében minden úgy alakult, ahogy a magyar fiú akarta, egészen a harmadik szett derekáig. A magyar szurkolótábor már a bajnok ünneplését tervezgethette, hiszen a ceglédi versenyző 2-0-s előny birtokában, a harmadik szettben 7-1-re vezetett. Akkor jött a fordulópont, amely aztán a 3-2-es vereséghez vezetett. A 12 éves játékos vigasztalhatatlan volt az elvesztett döntő után.

Ócsai Máté

Ócsai Máté vigasztalhatatlan volt az elvesztett döntő után  •  Forrás: MOATSZ

− Máté talán tudat alatt elhitte, hogy ez a meccs már megvan, és visszavett az addigi játékából – mondja Fodor Árpád, a Ceglédi VSE vezetőedzője – Komoly előnyről vesztettük el a döntőt, de tanulni kell minden egyes sikerből és kudarcból is. Bár hozzá hasonlóan kicsit én is vigasztalhatatlan vagyok, nagyszerű eredménynek tartom az ezüstérmet, amely a versenyen remek játékkal párosult.

Az U13-as lányok döntőjében Laskai Írisz hasonló érzelmeket élhetett át, hiszen Mátéhoz hasonlóan ő is 2-0-s előnyről kapott ki. A nyíregyházi játékos rendkívül szoros meccset játszott a német Sophia Klee-vel, de végül be kellett érnie az ezüstéremmel.

A magyar éremkollekciót a Statisztika versenyzője, Czeglédi Dorka tette teljessé, aki az U11-esek mezőnyében végzett a harmadik helyen. Ugyanabban a korosztályban a fiúk között egyedüliként főtáblára jutott szarvasi Szántosi Dávid a tizenhat között fejezte be a versenyt, a bajnok a román Iulian Chririta lett.

A részletes eredmények ITT megtekinthetők.