AS Roma – FC Bayern 1-7

AS Roma - FC Bayern 1-7

Erődemonstráció!

{tab=Összefoglaló}

Erődemonstráció Rómában! A Bayern München nemzetközi szinten is bejelentkezett azzal, hogy idegenben 7-1-re ütötte ki az olasz bajnoki második AS Romát.

Az AS Roma számunkra szokatlanul nyíltan kezdte a találkozót, az így keletkező nagyobb tér pedig már a mérkőzés legelején lehetőséget adott a Bayernnek, hogy kreatív támadásokat vezessen. Arjen Robben egy tőle megszokott behúzással a 9. percben már meg is tudta szerezni a vezetést csapatunk számára. A Rómának ekkor még lett volna helyzete az egyenlítéshez, konkrét ziccerig azonban az első félidőben nem jutottak el.

A Bayern azonban továbbra is lendületben maradt, a félidő derekán pedig Götze, Lewandowski, majd ismét Robben góljával már négyre növelte előnyét. Hogy maximálisan megnyugodhassunk: Thomas Müller az első félidő utolsó perceiben még értékesített egy büntetőt.

A második félidő jelentősen más képet mutatott. A Bayern mind támadásban, mind védekezésben visszavett, ezzel pedig levegőhöz juttatta a rómaiakat, akik ebben a félidőben már helyzetekig jutottak. Manuel Neuer azonban – a német-brazil mérkőzéshez hasonlóan – ezúttal is állta a sarat, góltalansági kísérlete azonban megszakadt: a Róma egy lesgyanús helyzetet követően tudott szépíteni.

A félidőt azonban nem tudta megnyerni. Franck Ribery beállását követően ismét felpezsdült a Bayern támadójátéka. Előbb ő, majd Shaqiri talált be pazar kivitelezést követően. Akár több is lehetett volna közte, a végeredmény így is lélegzetelállító: 7-1.

A CSZKA Moszkva – Manchester City mérkőzésen született 2-2-es döntetlennel a Bayern már matematikailag is majdnem továbbjutott csoportjából. Két hét múlva szerdán az AS Roma látogat majd Münchenbe. Akkor akár már a csoportgyőzelem is eldőlhet majd.

AS ROMA – FC BAYERN 1:7 (0-5)
AS Rom De Sanctis – Torosidis, Manolas, Yanga-Mbiwa, Cole (46. Holebas) – Pjanic (79. Ljajic), De Rossi, Nainggolan – Gervinho, Totti (46. Florenzi), Iturbe
Padon: Skorupski, Paredes, Destro, Astori
FC Bayern Neuer – Benatia, Boateng, Alaba – Robben, Lahm, Alonso, Götze (79. Shaqiri), Bernat – Müller (60. Rafinha), Lewandowski (68. Ribéry)
Padon: Zingerle, Dante, Pizarro, Hojbjerg
Vezette: Jonas Eriksson (Svédország)
Nézőszám 62.292 (teltház)
Gólszerzők: 0:1 Robben (9.), 0:2 Götze (23.), 0:3 Lewandowski (25.), 0:4 Robben (30.), 0:5 Müller (36./büntető), 1:5 Gervinho (61.), 1:6 Ribéry (78.), 1:7 Shaqiri (79.)
Sárga Iturbe, Torosidis / Rafinha

{tab=Előzetes}

Hatalmas lépést tehet már a csoportgyőzelem felé a Bayern München, mely kedden este Rómában lép pályára Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

Két mérkőzésből két győzelemmel vezeti az E-jelű BL-csoportot a német bajnok. Az előzetesen legfőbb vetélytársként kikiáltott Manchester City-nek már ötpontos lemaradása van. A csoport második helyén 4 egységgel az AS Roma áll. A rómaiak többéves szünet után tértek vissza a legjobbak közé, nem is aprózták el a belépőjüket, hiszen 5-1-re ütötték ki a CSZKA Moszkvát, ahogyan az angolok ellen is erős mezőnyteljesítménnyel rukkoltak elő. A Serie A-ban pedig hét mérkőzésen mindössze egyszer vesztettek pontokat: az emlékezetesre sikeredett Juventus elleni rangadón kaptak ki.

Minden adott tehát ahhoz, hogy egy hamisíthatatlan kupaestéhez, melyen csapatunk is jóval nagyobb ellenhatással találkozik majd, mint az előző hetekben.

Mindezzel együtt a Bayern München is magabiztosan várhatja a találkozót: a néhány gólínségesebb hetet követően az előző két bajnokin összesen már 10 találatig jutottunk, Manuel Neuer másfél hónapja nem kapott gólt, pontot is legutóbb a HSV tudott csenni Pep Guardiola együttesétől. Párhuzamosan pedig a kulcsemberek is részben visszatértek. Arjen Robben már egészséges, Franck Ribery pedig Jokerként már bevethető.

Legutóbb 2010 őszén találkoztunk az AS Romával. Az akkori első mérkőzésen – Münchenben – Thomas Müller rendkívüli találata törte meg a jeget, míg a római mérkőzésen már egy 3-2-es vereség is belefért. A legjobban Mehdi Benatia ismeri a Farkasokat. A védő a tavalyi szezont az Örök Városban húzta le. Mellette Pep Guardiola az, aki játékosként magára húzhatta a Roma mezét. Ő a 2002/03-as idényben futballozott náluk. Már Francesco Totti és Daniele De Rossi társaságában.

A Roma elleni két mérkőzéssel lehet megtenni a legnagyobb lépést a csoportbeli célok eléréséért. Amennyiben a két találkozón 4 pontot gyűjt együttesünk, szinte már kizárt, hogy kiessen a csoportból, amennyiben pedig mind a két mérkőzést megnyerné, akkor gyakorlatilag a csoportgyőzelmet is eldöntené.

A keddi találkozón biztosan nem lesz: Javi Martínez, Holger Badstuber, Bastian Schweinsteiger, Thiago, Pepe Reina és Tom Starke. A cserepadon Leopold Zingerle fog helyet foglalni cserekapusként. A szombaton lecserélt David Alaba tudja vállalni a szereplést.

A Kicker így várja a kezdőcsapatokat:

AS Roma: de Sanctis – Maicon, Manolas, Yanga-Mbiwa, Holebas – Pjanic, de Rossi, Nainggolan – Florenzi, Totti, Gervinho

Bayern München: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Dante, Alaba – Lahm, Xabi Alonso – Robben, T. Müller, M. Götze – Lewandowski

A találkozóra kedden 20.45-től kerül sor, melyet többek között a DigiSport1 is élőben közvetít.