Atlétika – Kozák Luca remekelt, Bajit legyőzték

Kormány Sport

Kozák Luca duplázott, a Szűcs Valdó–Baji Balázs párharcból előbbi jött ki győztesen, de nem maradéktalanul elégedetten a 125. atlétikai magyar bajnokság nyitónapján.

A végletek napja volt az atlétikai magyar bajnokság első felvonása.

Már ami az időjárást illeti. A kora délutáni számokban, példának okáért a gátas döntők során szinte összeaszalódtak versenyzőink a rekortánon, nem sokkal később pedig jött egy kiadós nyári zápor, ami némileg felfrissítette a katlanra emlékeztető Lantos Mihály atlétikai központot.

Kozák Lucának a „szélsőséges időjárásból” kijutott ezen a napon: a 100 gát döntőjét kánikulában, a 100 méter aranyát szakadó esőben és ellenszélben gyűjtötte be, nem is akármilyen idővel, hiszen 11.64-et robogott. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a debreceni versenyző veszélyes lehet Szabó Enikő 16 éve futott 11.41-es országos csúcsára.

„A gát során az irtózatos meleg nagyon sokat kivett belőlem, de örültem az eredményemnek, hiszen idén eddig minden versenyemen sikerült tizenhárom másodpercen belül teljesítenem. A száz méter érdekes kérdés, bennem van, hogy 11.40 körül fussak. Nyilván ezen a napon negyedik futásra, ilyen esőben, ennyi jött ki belőlem, de futok én még idén síkon” – mosolygott sejtelmesen Kozák Luca.

A férfiak 110 gátas döntőjében Szűcs Valdó is bízott egy kiemelkedő eredményben, hiszen az előfutamot a legjobb idővel, 13.58-cal abszolválta. Aztán a döntő valamivel haloványabb produkciót, ám ennek ellenére aranyérmet hozott: a Budapest Openhez hasonlóan ezúttal is maga mögé utasította a szám világbajnoki bronzérmesét, a hosszú sérüléséből idén visszatérő Baji Balázst, aki technikailag rendben volt, ám a robbanékonyság még hiányzik a futásából.

„Egy jó és egy kevésbé jó futáson vagyok túl. Az előfutamot nagyon éreztem, azt hittem, hogy születik egy 13.50-en belüli idő, de úgy tűnik, ez még várat magára. A döntőben most elkövettem technikai hibákat, az áthúzó lábammal rúgtam egy-két gátat, de a lényeg, hogy megvédtem a bajnoki címemet. Most elsődlegesen ez volt a fontos” – taglalta az Egyesült Államokban élő és készülő Szűcs Valdó, aki nemzetközi versenyeken lépdelve szeretne már idén 13.40-en belülre kerülni.

És hogy milyen érdekesség történt még a szombati versenynapon?

A nőknél a kalapácsvető Gyurátz Réka nem jutott ugyan 70 méter (69.31) fölé, de megnyerte a bajnokságot, 1500 méteren Wagner-Gyürkés Viktória fölényes győzelemmel zsebelte be az aranyat, a férfi 1500 métert Szögi Dániel taktikai versenyben nyerte meg, s a férfi 4×100-as váltóban Baji Balázs befutóemberként az első helyen hozta be a BHSE csapatát.

Kitűnően szerepeltek a korosztályos reménységek, a húsz egyéni számot tekintve nyolcban aranyérmet szereztek, összesen pedig 24-en állhattak fel a dobogóra.

Forrás, fotó: NS/Dömötör Csaba