Átutazóban, Tokió felé

Almási Nándor műhelyében megtalálta a helyét, így 2017-től vélhetően új klubban folytatja a munkát a 22 éves Lakatos Zsanett, akit U23-as síkvízi és felnőttmaratoni világbajnoki címét követően az év legjobb női kenusának választottak. Az otthon melege és az új edző is feldobja a tokiói játékokat célba vevő versenyzőt.

reb Az év végén sem maradt elismerés nélkül a Győri Graboplast VSE-t erősítő kenusa, Lakatos Zsanett, aki a teljesítményével kiérdemelte az esztendő legjobb felnőtt női kenusának járó díjat.

lakatos_zsanett

Lakatos Zsanett  •  Forrás: MKKSZ

„Igazából az évnek ebben a szakaszában már a következő szezonon jár az agyam, nem a korábbi versenyeken és eredményeken gondolkozom, de persze jólesett az elismerés – mondja. – Edzés után estünk be a gálára, ám szerencsére hétfőn még jól bírom a strapát. Ha csütörtökön tartották volna, valószínűleg le sem tagadhattam volna a fáradtságot.”

Noha a kenus szeme előtt már a 2017-es kihívások lebegnek, egy kérdés erejéig még visszarángattuk a múltba, azaz: értékelje a magunk mögött hagyott évadot.

„Összességében elégedett lehetnék, de azért még fájó tüske, hogy a moszkvai felnőtt Európa-bajnokságon a könnyebb hajó miatt kizártak kétszáz méteren. Az feldob viszont, hogy ismét én indultam egyesben, ráadásul az U23-as és a maratoni-világbajnokságon is győztem.”

A pihenőt követően nem korábbi edzőjével, Hubik Andrással, hanem a külföldről hazatérő Almási Nándorral kezdte meg a munkát. Miért nem Győrben? Lakatos a 2015-ös győri maratoni világbajnokság óta nem a vizek városában készül. Egy ideig Kanadában tréningezett, majd hazaköltözött, Velencére, és ott irányította a munkáját Hubik. Úgy gondolta azonban, hogy az elkövetkező, négyéves ciklusnak nem vághat egyedül, ezért is váltott Almásihoz, akinél a Lucz testvérekkel, Dórával és Noémivel edz nap mint nap, azaz egyedüli kenus a kiscsoportban. A munka egyébként változatos, mert néha Homoki Tamás leánycsapatával készül, máskor Lipcsei Dánielékkel Bécsben.

Ha a győri távozásról nem is szívesen beszél, a változást követő pozitívumokról annál inkább:
„Szeretek otthon lenni, nem vagyok egyedül, és az sem hátrány, hogy főznek nekem (nevet). Most Budapesten készülök, de így is csak egy óra távolságra vagyok Velencétől. Almával (Almási Nándor – A szerk.) nagyon jól kijövök, gyakran csak velem foglalkozik, és még a gyakorlatokat is velem csinálja a konditeremben. Fontos, hogy olyan edzőm legyen, aki az tréningeken kemény, de bármit meg tudjak vele beszélni, és Alma ilyen.”

Papíron a kenus egyébként a győriek versenyzője maradt, ám kérdésünkre, hogy miért, annyit felel, hogy mert december 31-ig szólt a szerződése. A merre tovább felvetésre pedig a sejtelmes „meglátjuk” a felelet.

A távlati jövő azonban kristálytiszta. Bár hivatalossá csak nemrég vált, a női kenusok azért tisztában voltak azzal, hogy az egyes szám mindenképpen bekerül az olimpiai programba, így érdemben nem változtat Lakatos Zsanett felkészülésen a lehetőség, hogy Tokióban akár rajthoz állhat a játékokon.

„Mindig motivált vagyok, de amikor úszom, és már nagyon fáj az edzés, olyankor becsukom a szemem, és kimondom: olimpia. Egyébként az olimpiai szerepléshez hazai válogatókat kell nyerni, szóval csak mértékkel tervezek.”

Forrás: www.utanpotlassport.hu – RSS