Australian Open – Fucsovics már a legjobb 32 között!

Kormány Sport

Az Australian Open 3. játéknapján a férfi egyes 2. fordulójában Fucsovics Márton 2 óra 16 perc hosszú mérkőzésen három játszmában legyőzte a novemberben az U21-es világbajnokságot megnyerő 18 éves olasz Jannik Sinnert, s ezzel bejutott a legjobb 32 közé.

A kissé ideges első játszma után a magyar fiú a másodikban feljavult: jóval kevesebbet hibázott, kétszer annyi nyerőt ütött, miközben Sinner továbbra is nagyjából minden második első szerváját elrontotta. Egy gyors brékváltás után Fucsovics a játszma közepén megint elvette ellenfele adogatását, s ezt megtartotta a végéig, így ismét 6:4-re nyert, s elérhető közelségbe került számára a továbbjutás kiharcolása.

Ez pedig a harmadikban már sikerült is, bár nem úgy kezdődött, hogy a végén Fucsovicsé lesz a játszma. Sinner ugyanis azonnal elvette ellenfele adogatását, ráadásul volt közte a magyar fiúnak olyan sorozata, amikor öt egymás utáni szervája sem volt jó. Fucsovics azonban kimászott a gödörből, és szinte azonnal visszabrékelve egyenlített, majd hat játék után robbantott: s 3:3 után már nem engedett több játékot ellenfelének – még kétszer, összesen tehát hétszer elvette ellenfele adogatását –, s 6:3-ra megnyerte a játszmát és a mérkőzést is, ezzel bejutott a legjobb 32 közé.

A folytatásban a 18. kiemelt bolgár Grigor Dimitrov és az amerikai Tommy Paul mérkőzésének győztese vár Fucsovics Mártonra, minden bizonnyal pénteken.

Babos Tímea 67 perc alatt 6:3 6:2-es vereséget szenvedett a világranglista 56. helyén álló lengyel Iga Swiatektől, s ezzel búcsúzott az egyéni küzdelmektől.

Forrás, fotó: NS, MTI