Az „Acélos” védelem sikert hozott

A hétvégén három miskolci csapatból egy győzelmet szerzett.

Mind a három osztályban beindult a szezon és az biztos, hogy az izgalmak nem maradtak el egyik pályán sem.

Kezdjük a Cellect HFL-lel, ahol keleti rangadót rendeztek a miskolci MVSC pályán, hiszen a Miskolc Steelers a Nyíregyháza Tigers-t látta vendégül. Tavaly egy izgalmas meccsnek harangoztuk be ezt a párharcot, ám végül a Tigrisek simán behúzták. Idén is reméltük, hogy kiélezett csatát láthatunk, és ezúttal nem csalódtunk. Bár az első félidő a tavalyi meccshez hasonlóan alakult. Az első negyedben 1-1 labdaszerzést jegyeztek a csapatok. Míg a Nyíregyházánál Serhii Ovcharenko szedte le a levegőből Vasyl Jordan passzát, addig a túloldalon az új szerzemény, Eaton Demetrius Lamar ütötte ki a futó kezéből a malacbőrt, amelyre a borsodiak rávetődtek.
12916698_1272456679448955_4971156410345156182_oA második játékrészben még mindkét alakulat tapogatózott, de végül a Tigers került közel a touchdownhoz, miután Sam Clarck egy remek hosszú passzt adott Jamar Dialsnak. Az elkapó be is futott a labdával az end zone-ba, de ünneplés miatt elvették a hatpontost. Ám ami késik, nem múlik, a szabolcsiak új szerzeménye, Darrell Tate megoldotta és hivatalosan is előnyhöz jutatta új klubját.  Viszont az extránál rossz volt a snap és Sviatkó Gábor nem tudta elrúgni a labdát. Még volt ideje a Steelers-nek, hogy egyenlítsen, akár fordítson, de a szünetre maradt a hatpontos vendég vezetés.

12967486_1272457299448893_1591303787446837998_oA második félidőt ugyan a Tigrisek kezdték, de a hazaiak hamar megszerezték a támadás jogát. Ezt pedig ki is használták, és egy büntetésekkel, valamint passzjátékokkal telített drive után a Steelers 10 yardra került az end zone-tól. Onnan pedig Jordan megtalálta Troy Rice-t, aki Ceasar Harris szorításában leszedte a levegőből az átadást. Jónás Máté pedig belőtte az extrát és megszerezte a vezetést klubjának. Ezzel viszont nem ért véget a harmadik negyed, mivel a Tigrisek ezúttal nemcsak Tate, de Lesiv Pavlo révén is sok yardot hoztak annak ellenére, hogy a bírók nekik is osztogatták a büntetéseket. Az end zone előterébe is került a Nyíregyháza, de Menczel Dániel többször is jól olvasta a futójátékot, így hátrébb utasította a vendégeket. Ettől függetlenül a szabolcsiak még mindig mezőnygól távban volt, amit Sviatkó ki is használt.

1933475_1272457516115538_6960710521108979661_oA negyedik negyedre is bőven maradtak még izgalmak, de itt a Steelers védelme remekül helyt állt. Az Acélosok az első drive-jukat nem tudták kihasználni, így hamar visszakerült a Tigers-hez a labda. Ezt viszont a vendégeknek sem sikerült pontokra váltani. A Miskolc a következő drive-jában több szabálytalanságot vétett, de a szorult helyzetben Vasyl Jordan először Troy Rice-nak adott egy pontos átadást, amellyel a borsodiak túljutottak a félpályán, majd Leon Milosevicset is megtalálta egy hosszú passzal, amit a szerb játékos hat pontra váltott. Jónás extrája sikeres volt. Ekkor még volt idő, de a mindössze 17 éves Jónás Máté leszedte a levegőből Clark átadását, így a vendéglátóké volt ismét a malacbőr. A Miskolc próbálta eldöntetni a találkozót, de nem sikerült. A Tigriseknek volt még egy drive-juk, amivel fordíthattak volna, ráadásul jó mezőnypozícióba kerültek Jordan gyenge puntja után. A szabolcsiakat Lesiv Pavlo repítette a red zone-ba, ahol végül egy szerelést követően megsérült. Clark passzjátéka viszont a végén rosszul sült el, mivel Jónás ismét megkaparintotta az egyik átadását. A Steelers pedig köszönte szépen és letérdelte a végét, így 14-9-re megverte a Nyíregyházát.

A Miskolc legközelebb az Eger Heroes vendége lesz április 17-én, míg a Tigers ugyanezen a napon a Győr Sharks otthonába látogatnak.

Fotók: Dajka Viktória, Pazar András

Miskolc Steelers-Nyíregyháza Tigers 14-9 (0-0, 0-6, 7-3, 7-0)
Pontszerzők: Troy Rice, Leon Milosevic 1-1 TD, Jónás Máté 2 XP, illetve Darrell Tate 1 TD, Sviatkó Gábor 1 FG.

Száraz Zsolt, a Miskolc Steelers vezetőedzője: Nehéz erre szavakat találni, hiszen 10 évet vártunk arra, hogy meg tudjuk verni a Nyíregyháza Tigers-t. 10 évesek lettünk idén, NG Aréna-sikert ünnepelhettünk, megnyertük a Cellectet, és még győzelemmel kezdtük a HFL-t is. Ezek után már nehezebb meccsek jönnek, mert az ellenfeleink biztos, hogy jobban figyelnek majd ránk. Az első félidőben is már egy ki-ki mérkőzést vívott a két csapat, erős, kemény és férfias csata volt. Hozta azt a rangadót, amit elvártunk. Az új játékosaink, érzésem szerint, jól beváltak, a juniorjaink a tavalyhoz képest jobban játszottak. Ez is azt mutatja, hogy évek óta egy tudatos építkezést kezdtünk el, és azt látom, hogy ez most kezd beérni. Remélem, hogy ezentúl mindig ilyen rangos és izgalmas meccseket vívunk majd.

Dr. Szépe József, a Nyíregyháza Tigers elnöke: Az első félidő után reménykedtem, hogy a tavalyihoz hasonló eredmény születik, viszont nem szeretném kommentálni sem az ellenfél játékát, sem a játékvezetők munkáját. Ez egy főpróba volt, nagyon sok dolgot kellett volna megtanulnunk, de ez nem sikerült. A tavalyi meccsen rengeteget hibáztunk, most még többet. Úgy érzem, ezt a meccset nem a Miskolc nyerte meg, hanem mi veszítettük el.  A Győr a következő ellenfelünk, egy nagyon jól felkészített csapat ellen játszunk majd, az egyik legkeményebb alapszakaszbeli ellenfelünk lesz. Ki kell javítanunk a Miskolc ellen elkövetett hibáinkat és remélem, győzelemnek örülhetünk majd.

A Cellect HFL további eredményei:

Budapest Wolves-Eger Heroes 38-18 (7-0, 14-6, 14-6, 3-6)
Pontszerzők: Széles Bálint 3 TD, Bencsics Márk, Aaron Osborne 1-1 TD, Madarassy Kristóf 1 FG és 5 XP, illetve Dagnir Depina, Taylor Palmer, Austin Steele 1-1 TD.10295240_1042306282522580_6305080303854081821_o

Fotó: Radó Norbert

Budapest Cowbells-Győr Sharks 37-19 (16-0, 7-13, 0-0, 14-6)
Pontszerzők: Cseperkáló Péter 2 TD, Kocsis Péter, Roják Richárd, Váry Tamás, 1-1 TD, Varga Zsolt (Győr Sharks) 1 S, Szentirmai Zoltán 5 XP, illetve Becs László 2 TD, Rácz Balázs 1 TD, Benkő Szabolcs 1 XP.9b9f7cd7b9beb1fe8a737aaf742c27ffec0ba00b

Fotó: Váradi Barna és Király Etelka

Biztató kezdés a Gorilláktól

A Dunaújváros Gorillaz-nál a szezon előtt gondok voltak az edzéslátogatottsággal, ami megnehezítette a felkészülést, de Grátz Vilmos együttese jól vette az első akadályt, a Budapest Wolves 2 ellen a Bodri Pincészet Divízió I-ben.
SONY DSCA hazai pályán játszó Gorillák már az első negyedben nagy erőbedobással játszottak. Hamar meg is lett az eredménye, mivel Hegedüs Dánielnek sikerült közelről bevinnie a labdát az end zone-ba. Beretka Józsefnek pedig nem okozott gondot az extra. Ezt követően Mészáros Márton is feliratkozott a pontszerzők közé egy futott TD-vel. Ezután viszont Bachrathy Kornél mutatott valamit a levegőben is, Tóth Jánosnak adott hatpontost érő átadást. Beretka ezúttal hibázott. Viszont nem kellett sokat várnia a Farkasoknak sem, hogy megszerezzék első pontjaikat, Gasparik Gergő hosszú átadását Széles Bálint kapta el a végzónában. A második játékrészben tovább tombolt a Gorillák serege, Bachrathy kiosztotta második TD-passzát is Horváth Lászlónak, Beretka viszont ezúttal is hibázott. De ezzel még nem volt vége, hiszen talán a találkozó egyik legszebb jelenetét mutatta Hegedüs, aki 60 yardot tett meg a végzónáig, kikerülve a Farkas-védők tengerét.

SONY DSCAz első félidő után már szinte elmondhattuk, hogy a Gorillaz eldöntötte a párharc sorsát, de a harmadik negyedben sem álltak le a hazaiak, Hegedüs Dániel mesterhármast szerzett a találkozón. Beretka ugyan ezúttal sem volt pontos, de később berúgott egy mezőnygólt is. A félidőben a Gorillák irányítót váltottak és Kondorosi Ákos állt be, de ő a negyedik negyedben megsérült, miután kiejtette a labdát a kezéből. Erre Manhertz Péter csapott le és 80 yardon át cipelte az end zone-ba. Bachrathy Kornélnak így vissza kellett állnia, de végül testvérének, Dr. Bachrathy Dánielnek adott egy TD-passzt, majd Beretka József egy extrával beállította a 49-12-es végeredményt.

A Gorillaznak nincs szünet, legközelebb április 10-én a Szekszárd Bad Bones-hoz látogat, míg a Farkasok április 16-án a Miskolc Renegades vendégei lesznek.

Fotók: Kárpáti Gábor
Forrás: gorillaz.hu

Bachrathy Kornél, a Dunaújváros Gorillaz elnöke: Egy nagyon fiatal csapat ellen játszottunk, akik tisztesen helyt álltak, de azért még messze vannak ettől a szinttől. Ennek ellenére offense és defense TD-t is vittek, ami azért dicséretes. Támadó oldalon szinte minden sikerült, jó speciális egység munkát mutattunk és a védelem sem engedett sok first downt. Remek bemelegítés volt a sokkal nehezebbnek ígérkező szekszárdi meccs előtt.

Sóti László, a Budapest Wolves 2 vezetőedzője: A mérkőzésen a vártnak megfelelően érvényesült a dunaújvárosiak fizikális fölénye. Az első félidő végére sikerült megállítanunk a Gorillák támadását és felkerültünk az eredményjelzőre is, de sajnos nem sikerült megszorongatnunk az ellenfelünket, akik nagyon magabiztos játékot játszottak a mérkőzés lefújásáig. Összességében bíztató képet mutatott a srácok játéka, de még rengeteg a hiányosság és voltak olyan hibák, amiket nem engedhetünk meg magunknak a későbbiekben.

Dunaújváros Gorillaz-Budapest Wolves 2 49-12 (20-6, 13-0, 9-0, 7-6)
Pontszerzők: Hegedüs Dániel 3 TD, Mészáros Márton, Horváth László, Tóth János 1-1 TD, Beretka József 1 FG és 4 XP, illetve Széles Bálint, Manhertz Péter 1-1 TD.

A Bodri Pincészet Divízió I. további eredményei:

Miskolc Renegades-Budapest Titans 14-16 (0-6, 7-0, 0-3, 7-7)
Pontszerzők: Lakatos Bence, Szalóki János 1-1 TD, Tóth Attila 2 XP, illetve Patrick Louis 1 TD, Göbölyös Gábor 3 FG és 1 XP.12916962_1085082811535512_9010687661189588343_o

Fotó: Bodnár Enikő

Szikrázó csata dúlt Miskolcon

A FEZEN Divízió II-ben legutóbb egy sima meccset láthattunk, Miskolcon viszont az újonc MEAFC Lions bemutatkozásra készült a Dabas Sparks ellen. A nézők nem csalódtak!

Az első negyedben végül hamar debütált a hazai gárda, Kormos Sándor touchdownjával megszerezte a vezetést, ami hamar meghozta az önbizalmat. Kormos ezután extrát is bevágta. Ám nem kellett sokat várni arra, hogy a vendégek is felpörögjenek, Strupka András Lőwy Ákosnak adott egy 25 yardos TD-t érő átadást, ami után Bíró Krisztián belőtte az egypontost. A második játékrészben ismét megszerezte a vezetést a miskolci egylet Kormos mezőnygóljával, de ezúttal sem késett a dabasi válasz, Strupka ezúttal Csókást találta meg egy hatpontost érő átadással, Bíró lába az egypontosnál ezúttal sem remegett meg.
12919744_10205925453487710_3915988713552349042_nA harmadik játékrészben is elemében volt a vendégek irányítója. Strupka és Bíró összjátékából, végül utóbbi szerzett egy 87 yardos touchdownt. Ezt követően viszont kétpontos következett, amit Garajszki Ádám értékesített. De nem adták fel a hazaiak, ők inkább talajon tudtak nagyobb veszélyt okozni, Kormos Sándor ismét beért a labdával az end zone-ba. A futó az egypontost is berúgta. Maradtak az izgalmak az utolsó játékrészre, Strupka negyedik TD-passzát is kiosztotta a meccsen, mégpedig ismét Csókás Leventének, Bíró Krisztián extrája után úgy nézett ki, hogy a Dabas akár el is döntheti a találkozó sorsát. De a Lions szorossá tette a végét ugyanis irányítójuk, Galvács Ádám is megmutatta, hogy mit tud talajon és először egy toucdownnal 6 pontosra, majd Kormos egy extrával 5 pontosra csökkentette a különbséget a két együttes között. De a borsodiak már nem tudtak újabb touchdownt szerezni, így a vendégek sikerével zárult a találkozó.

A MEAFC Lions legközelebb május 7-én a Gladiators 2 vendége lesz, a Dabas Sparks pedig ugyanezen a napon a Jászberény Wolverines-t látják vendégül.

Fotó: Bíró Krisztián biztosította

Molnár Norbert, a MEAFC Lions szakosztályvezetője: Az első meccs után eléggé vegyesek voltak az érzéseim. Elsőre viszont ez egy vállalható vereség. A Dabas is sokat hibázott, de ők jobban kihasználták a mi hibáinkat. Ebből majd tanulnunk kell. A futójátékunk viszont jól működött, Kormos Sanyi remekül teljesített, de a special teamünknek még sokat kell fejlődnie. Legközelebb a Gladiators 2 lesz az ellenfél és mindent megteszünk azért, hogy győzzünk.

Bíró Krisztián, a Dabas Sparks vezetőedzője: Nagyon büszke vagyok a csapatra, hogy egy ilyen nehéz körülmények között rendezett meccsen, a sok nehéz pillanat ellenére jól teljesítettek. Egy másodpercre sem adtuk fel és hittel küzdöttünk az utolsó pillanatig! Ennek meg is lett az eredménye, hiszen egy masszív, keményen harcoló csapatot sikerült legyőznünk saját otthonában. Az Oroszlánok biztos, hogy más csapatoknak is fejtörést fognak okozni. Számunkra ez a győzelem duplán fontos, mivel egy rossz szériát is sikerült megszakítanunk. Remélem, ez a siker plusz önbizalmat ad mindenkinek és végre elhiszik a játékosok is, hogy ott a helyük a bajnokság élmezőnyében! Gratulálok minden játékos, edző és segítő teljesítményéhez!

MEAFC Lions-Dabas Sparks 24-29 (7-7, 3-7, 7-8, 7-7)
Pontszerzők: Kormos Sándor 2 TD, Galvács Ádám 1 TD, Kormos Sándor 1 FG és 3 XP, illetve Csókás Levente 2 TD, Bíró Krisztián, Lőwy Ákos 1-1 TD, Garajszki Ádám 1 2PT, Bíró Krisztián 3 XP.