Az Energia a 2017-es strandlabdarúgó bajnok

Az Energia SC-Gyöngyös nyerte a az MLSZ Strandlabdarúgó bajnokságot, miután a döntőben sportszerű mérkőzésen 5-3-ra legyőzte a Siófok FC-t.

Pénteken a siófoki MLSZ Beach Arénában a bajnoki elődöntőben előbb a Siófoki Bányász győzte le 9-6-ra a címvédő jászfényszarui Goldwint, majd az Energia FC-Gyöngyös múlta felül 9-4-re a szegedi Junior FC-t.

A vasárnapi döntőben aztán az Energia és a Siófok a nagy meleg ellenére színvonalas, végig nyílt csatát hozó mérkőzésen döntött a hetek óta zajló versenysorozat, a Nemzeti Strandlabdarúgó Liga végső győzteséről. A Berkes László által vezényelt Gyöngyös kezdett jobban, két góllal elhúztak az első harmadban, amit a második harmad elejéig a Siófok egalizált. Aztán Csoszánszki és Patócs góljaival ismért meglépett az Enegia. Beshr Mohammed Beshr Salem Ahmed gólja még visszaadta a reményt a Siófoknak, de a 34.percben Gulyás Kristóf beállította az 5-3-as végeredményt.

Az Energia SC-Gyöngyös kapuját Christopher Zoltan Toth az Amerikai Egyesült Államok strandlabdarúgó-válogatottjának kapusa védte magabiztosan, a mezőnyben a játékos-edző Berkes László, Ábel Péter és az ötszörös brazil világbajnok Bruno Mendes valamint a rendkívül látványos gólt ollózó Csoszánszki Dávid játszott jól. A siófokiaknál az Arab Emirátus-béli játékosok mellett Turós Viktor nyújtott jó teljesítményt a végig sportszerű mérkőzésen. A második és a harmadik játékrészt jobban bírták energiával a gyöngyösiek, a lényegesen kevesebbet cserélő Balaton-partiaknál.

A bronzmérkőzésen a címvédő Goldwin 5-4-re legyőzte a szegedieket, így a bajnokságban a harmadik helyen végzett.

Az edzők szavazatai alapján a bajnokság legjobb játékosa a siófoki Turós Viktor, legjobb kapusa a Siófok játékosa: Abdulla Hussain Ali Alisami Mohamed, míg a bajnokság gólkirálya a szegedi FC Junior Sport játékosa: Rutai Balázs lett 56 góllal. A bajnokság Fair Play díjasa a sárga- és piros lapok alapján a Bonyhád BFC

A látványos megmozdulásokban sem fukarkodó mérkőzésen jól szórakozott az MLSZ Beach Aréna közönsége, és az M4 Sport közvetítésének jóvoltából a televíziónézők is közelebb kerülhettek a dinamikusan fejlődő szakághoz, melynek következő kiemelt eseményére a jövő hétvégén, 2017. augusztus 11-13. között kerül sor. A nyolccsapatos EBSL nemzetközi válogatott tornán az európai döntőbe jutásért játszik nemzeti válogatottunk, ugyancsak az MLSZ Beach Arénában

Férfi Felnőtt Nemzeti Strandlabdarúgó Liga,
DÖNTŐ, MLSZ BEACH ARÉNA, Siófok, 900 néző

Siófoki Bányász SE-Energia SC Gyöngyös 3-5 (1-2)
Játékvezető: Legeza László

Gólszerző: Beshr Mohammed Beshr Salem Walleed 12’, Turós Viktor 14’, Beshr Mohammed Beshr Salem Ahmed 32’ illetve Ábel Péter 3’, 9’, Csoszánszki Dávid 18’ , Patócs Richárd 30’, Gulyás Kristóf 34’

Siófoki Bányász SE: Abdulla Hussain Ali Aljasmi Mohamed – Turós Viktor, Mohammad Mohammadi Ali, Bocsev Balázs, Beshr Mohammed Beshr Salem Ahmed