Az Európa Liga selejtezőjében folytatja a Vidi

vidi4

A Videoton FC 1-0-ra kikapott a fehérorosz BATE otthonában, és ezzel búcsúzott a Bajnokok Ligájától.

A székesfehérvári 1-1-es döntetlen után a Videoton FC azzal a tudattal lépett pályára, hogy mindenképpen gólt kell szereznie ahhoz, hogy esélye legyen a továbbjutásra, a 0-0 ugyanis a BATE továbbjutását eredményezné. Ennek ellenére a fehéroroszok veszélyesebben játszottak az első félidőben, Danilovics kapusnak többször védenie kellett, bravúrt is kellett bemutatnia, hogy megőrizze kapuját a kapott góltól.

A második félidőt jobban kezdte a Vidi, mint az elsőt, de az 58. percben tovább nőttek a gondjai, Kees Luijkcx megkapta második sárga lapját, emberhátrányba hozva csapatát. Tíz emberrel csak a védekezésre futotta a fehérváriak erejéből, a BATE több nagy helyzetet is kihagyott – hol Danilovics védett nagyot, hol a kapufa segítette ki a magyar bajnokot. A 82. percben aztán megszerezte a vezetést a BATE, egy jobbról érkező beadás után Nemanja Nikolics fejelt 6 méterről a bal alsó sarokba (1-0).

A Vidi helyzete abból a szempontból nem változott, hogy a 0-0 és az 1-0 is a kiesését jelentette volna, de hiába fogytak vészesen a percek, emberhátrányban helyzetig sem jutott el. A házigazdák rutinosan őrizték az eredményt, egészen a négyperces hosszabbítás végéig, és 2-1-es összesítéssel bejutottak a Bajnokok Ligája play off körébe. A fehérváriak az Európa Liga play off körében folytatják nemzetközi kupaszereplésüket.