Az EYOF bronzérmes Varga Brigitta cadet világbajnok

A fiatal magyar judósok folytatják kitűnő szereplésüket a chilei cadet világbajnokságon. Csütörtökön Varga Brigitta (-48kg) minden ellenfelét legyőzve állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Egy súlycsoporttal feljebb Özbas Szofi bronzérmet szerzett.

A győri EYOF-on tíz érmet gyűjtöttek a magyar judósok. A chilei cadet világbajnokságon a második versenynapon a győri bronzérmét cserélte vb aranyra a -48kg súlycsoportban Varga Brigitta.
A KSI 16 éves judósa a döntőig mind a négy ellenfelét ippon értékű dobással győzte le. A fináléban hosszabbításban győzte le a német Mascha Ballhaust waza-arival 4:49 perc alatt.

Egy súlycsoporttal feljebb két magyar lány is tatamira állt -52kg-ban. Az idei korosztályos Európa-bajnok, az EYOF-on bronzérmet szerző Özbas Szofi  a selejtezőkben mindhárom ellenfelét a legmagasabb értékű dobással győzte le. Az elődöntőben viszont nem bírt a francia Mokdarral, aki a hosszabbításban verte őt ipponnal. A bronzcsatában a koreai Mun Szong Hui-t két waza-ari értékű dobással győzte le. Így a Ceglédi VSE versenyzője az idei mindhárom világversenyén éremmel fejezte be a küzdelmeket. A súlycsoport másik magyar résztvevője Kármán Andrea a hetedik helyen végzett.

Az EYOF bajnok Szeredás Botond a csoportkör döntőjében japán riválisától szenvedett ipponnal vereséget. A Nippon Sport Judo Club judósa a visszamérkőzésen sem bírt ukrán ellenfelével így hetedik lett.

A küzdelmek harmadik napján, pénteken Nerpel Gergely (-73kg), az EYOF-on ezüstérmet szerző Tóth Benedek (-81kg) továbbá Maróti Alekszandra és Nyíri Nikolett (-57kg) lépnek tatamira.

(MOB Fotók: ijf.org)