Az olasz válogatott két góllal legyőzte Albániát

Péntek este az olasz válogatott Palermóban 2-0-ra legyőzte Albániát a világbajnoki selejtezősorozat G-csoportjának ötödik fordulójában. A találkozó a vendégszurkolók pirotechnikai bemutatója miatt a második félidőben rövid időre félbeszakadt.

Az összecsapást az albánok kezdték nagy lelkesedéssel, ám az olaszok alig több mint tíz perc elteltével tizenegyest kaptak Andrea Belotti lerántásáért. A büntetőt Daniele De Rossi végezte el, aki higgadtan a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, ezzel megszerezte a 20. gólját a válogatottban, amivel utolérte Paolo Rossit (1–0).

Az első félidő végén a házigazdák megduplázhatták volna az előnyüket, ám Belotti lövését Thomas Strakosha a léc fölé tenyerelte. A szünet után aztán nem a játékosok, hanem az albán szurkolók kerültek főszerepbe, akik pirotechnikai bemutatót tartottak, melynek folyományaként a füst belepte az olaszok térfelét. A szlovén játékvezető, Slavko Vincic félbeszakította a mérkőzést, amíg a légtér ki nem tisztult. Ez szerencsére csak tíz percbe telt, így hamar folytatódhatott a mérkőzés, de az albánok minden bizonnyal büntetésre számíthatnak – már csak azért is, mert már az olaszok tizenegyesénél sem bírtak magukkal, akkor görögtüzeket dobtak a pályára.

Nem sokkal az újrakezdést követően végleg megpecsételődött az albánok sorsa, a 71. percben Ciro Immobile fejelt okosan a vendégek kapujába (2–0). A hátralévő húsz percben már nem született újabb gól, így a csapattársak győzelemmel tették emlékezetessé Buffon ezredik mérkőzését.

OLASZORSZÁG – ALBÁNIA 2-0

Időpont: 2017.03.24. 20:45
Helyszín: Stadio Renzo Barbera, Palermo
Játékvezető: Vincic
Gólszerzők: De Rossi (12.), Immobile (71.)
Sárga lapok: Memushaj, Agolli, Veseli, Cikalleshi, Kukeli

A KEZDŐCSAPATOK:

OLASZORSZÁG: Buffon – Zappacosta, Barzagli, Bonucci, De Sciglio – Candreva, De Rossi, Verratti, Insigne – Immobile, Belotti.

Cserék: Donnarumma, Meret, Rugani, Darmian, D’Ambrosio, Romagnoli, Gagliardini, Verdi, Parolo, Sansone, Eder, Petagna.

ALBÁNIA: Strakosha – Hysaj, Veseli, Ajeti, Agolli – Lila (Sadiku 68.), Basha (Latifi 88.), Kukeli, Memushaj, Roshi (Grezda 78.) – Cikalleshi.

Cserék: Hoxha, Shehi, Aliji, Alla, Hyka, Abrashi, Xhaka, Balaj, Llullaku.