Az Öregfiúk megleckéztették a fiatalokat

Három idegenbeli és egy hazai győzelem született a Berény Sport Divízió II-ben.

Négy mérkőzést rendeztek a harmadosztály második hétvégéjén, és mindegyiknek megvolt a maga különlegessége. A Rebels Oldboys visszatérésére sokan voltak kíváncsiak, illetve hogy a Budapest Eagles fiataljai hogyan muzsikálnak a Divízió II. talán legtapasztaltabb játékosai ellen.

Az első negyedben még tartani tudták a tempót a fiatalok a Lázadókkal, aztán a vendégek el kezdték használni rutinbeli és erőbeli fölényüket. Lesi Péter kétszer, testvére Tamás pedig egyszer ért be az end zone-ba, így 19-0-s előnyre tett szert a Rebels.

Wellner Gábor (labdával) volt az egyik címzettje Lesi Péternek

Wellner Gábor (labdával) volt a címzettje Lesi Péter egyik passzának

A második játékrészben tovább hengereltek a vendégek. Lesi Tamás egy újabb touchdownt futott, testvére Péter pedig meg mutatta, hogy miért is ő az egyik legjobban passzoló magyar irányító. Farkas Zoltánnak, Wellner Gábornak és Töreki Jánosnak is kiosztott egy-egy hatpontost érő labdát. Az utolsó negyedben az Eagles 2 is be tudott érni az end zone-on belülre Molnár Mihály Bence révén. Ám ez is csak szépségtapasz volt, 47-6-os győzelemmel tért vissza a Rebels.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Budapest Eagles 2-Rebels Oldboys 6-47 (0-0, 0-19, 0-21, 6-7)
Pontszerzők: Molnár Mihály Bence 1 TD, illetve Lesi Péter, Lesi Tamás 2-2 TD, Farkas Zoltán, Wellner Gábor, Töreki János 1-1 TD, Szentirmai Zoltán 1 XP, Orsós Attila 4 XP.

Tokaji Ferenc, a Budapest Eagles 2 vezetőedzője: Jó meccset vívtunk a Rebels-zel. Az első negyedben még tartottuk magunkat. A defense jól küzdött, de az offense nem akart eléggé. A srácok minden bizonnyal megijedtek a nagyobb és erősebb Rebels-től, akiknek még a rutinjuk is sokat segített a mérkőzés megnyerésében. A következő meccsig megpróbáljuk javítani a hibáinkat.

Lesi Tamás, a Rebels Oldboys vezetőedzője: Nagyon megleptek minket. Gyorsabbak voltak és fegyelmezettek is. Viszont a tapasztalat és az erő hiányzott belőlük, illetve a méretek. Egy picit elfáradtunk a végére, de megúsztuk könnyebb sérülésekkel. Számomra még mindig zavaros a bajnokság, mert az eredmények sokszor meglepőek voltak. Nekünk a legfontosabb, hogy minden meccsen nyerjünk, és jól érezzük magunkat.

A hétvége egyik legjobb meccsét az Újpest Bulldogs és a Budapest Titans vívta egymással. Két fiatalokkal teletűzdelt együttes nézett szembe egymással.

Az első félidőben főleg a Titans parádézott. Sorrendben Horváth Kristóf, Varga Norbert (interception return) és Török Balázs is mattolta a hazaiak védelmét. Az elsőre még Hegedűs Bálint fumble recovery TD-jével tudtak válaszolni a Kutyák.

Török Balázs (labdával) háromszor is TD-t érően mattolta a Bulldogs védelmét

A harmadik negyedben szinte el is döntötték a meccset a Titánok. Török 2 újabb touchdownt szerzett, illetve Rajcsányi Norbert is értékesített egy Steigervald Ádám átadást. Steigervald egyébként Horváthot váltotta irányító poszton. Az utolsó negyedben az ifjú Kutyák 5-ösre vizsgáztak küzdeni tudásból, hiszen Kovács Bálint egy futott TD-vel, majd Nyilas Tamás egy interception return touchdownnal szépített. Így végül 39-20-ra nyert a Titans.

Fotó: Draskóczi Tamás

Újpest Bulldogs-Budapest Titans 20-39 (7-7, 0-13, 0-19, 13-0)
Pontszerzők: Hegedűs Bálint, Kovács Bálint, Nyilas Tamás 1-1 TD, Kinish Péter 2 XP, illetve Török Balázs 3 TD, Horváth Kristóf, Varga Norbert, Rajcsány Norbert 1-1 TD, Göbölyös Gábor 3 XP.

Czuprik Zoltán, az Újpest Bulldogs vezetőedzője: Elégedett vagyok a srácok hozzáállásával, és hogy végig hajtottak. Mindenki játéklehetőséget kapott, amivel élni is tudott. Nyilván a srácok a végére elfáradtak, mert nehezen bírták az ellenféllel az iramot. Viszont Zsoltival elégedettek voltunk azzal, amit láttunk. Nyilván van még min javítanunk, de jó úton haladunk.

Fábián Krisztián, a Budapest Titans vezetőedzője: Megszereztük az első győzelmünket a bajnokságban, ami nagyon fontos volt számunkra! A Bulldogs valóban a fiatalokra épít, és becsülendő a futballhoz való hozzáállásuk. Köszönöm, nekik a sportszerű mérkőzést. Nagyjából az történt, amit vártam, a védelmünk jól tartotta az ellenfelet és sikerült több labdát is szereznünk. Egy-két hibától eltekintve, amit igyekszünk kijavítani. Fontos, hogy megállítottuk a Bulldogs támadójátékát. A támadó sor már jóval több hibával játszott, de ez az idény elején érthető is.  A félidőben sikerült átbeszélnünk a stratégiát, így már a második játékrészben sokat javult a támadójátékunk. Sok pontot vittünk, és a győzelem is megvan, de rengeteg munka vár még ránk, sokat kell fejlődnünk a labda mindkét oldalán!

Izgalmasan indult a Wolverines és a Nyíregyháza Tigers találkozója is Jászberényben. A vendégeknek jó esélyük volt a győzelemre, de csak az utolsó játékrészben tudták eldönteni az összecsapást.

Az első félidőben szépen lassan dolgozták ki az előnyüket a Tigrisek. Sviatkó Gábor szerezte meg egy mezőnygóllal a vezetést a vendégeknek. Majd a második játékrészben Tóth Gábor egyik átadását Verdes Dávid váltotta hat pontra. Sviatkó extrájával 10-0-ra vezetett a szünetben a Tigers.

Tyrone Notice (2) bemutatkozott a Divízió II-ben

A második félidőben már összeszedettebbek voltak a Rozsomákok. A támadósornak sikerült felvinnie pontokat az eredményjelzőre. Bota István egy elejtett labdát szedett fel az end zone-ig vitte. A kétpontost Tyrone Notice értékesítette. Keményen küzdöttek a hazaiak, hiszen mindössze két pont volt a lemaradásuk a szabolcsiakkal szemben. Ám a túl nagy akarás hibákat szült és 3-szor is eladták az utolsó negyedben a labdát a jászberényiek. Ezeket pedig könyörtelenül kihasználta a Nyíregyháza. Lesiv Pavlo kétszer, míg Erdélyi Áron egyszer ért be a pontszerző területen belülre, így a Tigrisek 29-8-as idegenbeli sikerrel kezdték a szezont.

Fotó: Gémesi Balázs

Wolverines-Nyíregyháza Tigers 8-29 (0-3, 0-7, 8-0, 0-19)
Pontszerzők: Bota István 1 TD, Tyrone Notice 1 PAT, illetve Lesiv Pavlo 2 TD, Verdes Dávid, Erdélyi Áron 1-1 TD, Sviatkó Gábor 1 FG, 2 XP.

Balogh Kornél, a Wolverines vezetőedzője: Nagyon jó kis hajtós meccs volt. Bár végig a Tigrisek vezettek, 8-10-el mentünk a 4. negyedbe, szinte végig ott volt előttünk a fordítás, de ott adtunk nekik 3 labdát a saját red zone környékén, amit sajnos kihasználtak. Hiába blokkolt a defense extrát is, 8-29 lett a vége. Még jó, hogy nem HFL csapattal jöttek. Jobb csapat volt a Tigers, de idő kell, mire összeállunk. Nagyon büszke vagyok a csapatunkra, amiben 31 játékosból 11 újonc mutatkozott be. Mi is a juniorokra építünk, ha összeállunk, akkor bárkivel felvesszük a versenyt. Remek, hajtós, kemény, de sportszerű mérkőzést láthatott a szép számmal kilátogató közönség!

Dr. Szépe József, a Nyíregyháza Tigers megbízott sportigazgatója: Nagyon kemény, fair összecsapáson vagyunk túl, azt gondolom mindkét csapat derekasan küzdött. Célunk ebben az évben a fiatal játékosok felnőtt keretbe történő beépítése és örömmel mondhatom, hogy ezen a mérkőzésen nem vallottak szégyent az újoncaink. Mind támadó, mind védő oldalon látható volt az edzésmunka eredménye. Feltett szándékunk az elmúlt 3 évben az amerikai edzőtől és játékosoktól megtanult tudásanyagot átadni az újoncainknak, ez a prioritás talán még a mérkőzések eredményétől is fontosabb számunkra az idei évben. Ezen az úton kell tovább mennünk, hogy a 2018-as HFL szezonunkra az 1-2 playmaker játékos felől egyre inkább egy homogén, jól szervezett keret felé tolódjon el a játékosállományunk összetétele. Sok munka áll még előttünk az idei évben, de azt gondolom az első lépéseket sikeresen tettük meg, ez mindenképpen pozitívum.

A hétvége utolsó Divízió II-es összecsapását Szekszárdon vívták. A Bad Bones fogadta a Boda Troopers csapatát, amely a nyitófordulóban nem kicsit nehezítette meg a Szombathely Crushers dolgát.

A Rosszcsontok már az első negyedben bekezdtek új irányítójuk, Vati Márk és kőkemény futójuk, Novakov Dávid futott touchdownjaival. Ezzel egy kicsit megzavarták a Boda Troopers-t, amely utána összekapta magát és a második negyedben már nem engedett pontokat.

Novakov Dávid (41) már látja az irányt, hogy merre kell menni

Nem úgy a harmadikban, ahol szinte már el is döntötték a találkozót a hazaiak. Novakov ismételten beért az end zone-ba. Ezt követően pedig már a fiatalok domináltak. A mindössze 16 éves Borza Bence megiramodása is pontot ért, majd az ifjú Lukács Dániel adott egy TD-t érő passzt Leitner Normannak. A végén pedig Matus Bence tette magabiztossá ezt a sikert, és beállította a 38-0-s végeredményt.

Fotó: Brandt Tamás

Szekszárd Bad Bones-Boda Troopers 38-0 (14-0, 0-0, 18-0, 6-0)
Pontszerzők: Novakov Dávid 2 TD, Vati Márk, Borza Bence, Leitner Norman, Matus Bence, Balázs Szabolcs 2 XP.

Greiling Mihály, a Szekszárd Bad Bones offensive koordinátora: A meccsre kitűzött céljaink nagy részét sikerült teljesíteni, azonban a sérülések sajnos nem kerültek el minket, reméljük egyik sem súlyosak. Ugyanezt remélem a bodai srácok esetében is. A védelmünk a tőle elvárt szintet hozta, úgy gondolom a liga egyik legjobb egysége állt össze Szekszárdon. A támadó sorba visszatérő Novakov Dávid vezérletével sikerült sok yardot megtennünk a földön. Fontosnak tartom kiemelni, hogy a junior korú srácaink is szerepet kaptak és meghálálták a bizalmat. Hosszú út áll még előttünk, de ha tudunk folyamatosan fejlődni, akkor megvalósíthatjuk az idei évi célkitűzéseinket!

Nagy Gábor, a Boda Troopers vezetőedzője: Nem játszottunk jól, nem teljesített jól a támadósor, nagyon sokat volt a védelmünk a pályán, akik az elején szorosan tudták tartani a mérkőzést, viszont egy ilyen fizikális csapat ellen a végére elfáradtak. Az előző heti meccset nem sikerült kipihennünk, többen nem tudták vállalni a játékot, így pedig a negyedik negyedben létszámban is elfogytunk. Most egy hónapunk lesz felkészülni a hazai meccsünkre, sok mindent helyre kell tennünk az offense-ben.Bereny_DIVII-1024x288