Az OSC nyerte a bronzcsatát!

Tothlaszloosc2017

Ellenállhatatlan volt az újbudai együttes a Fradi ellen. Tóth László csapata lerendezte a bronzcsatát, ezzel pedig a nemzetközi kupaindulás kérdése is eldőlt.

Ismét bronzéremes az OSC (Fotó: Balogh Máté/archív)

A harmadik helyért folytatott küzdelem első meccsén két góllal győzött az OSC, így egy győzelemre került a bronzéremtől és a BL indulástól.

A mai népligeti találkozót a vendégek kezdték jobban, de hogy? Bár Madaras révén vezetéshez jutott a Fradi, de a találatra jött zsinórban öt válasz, négy még az első etapban Brguljan, Nikics, Gór-Nagy és Seman is meglőtte a magáét, így 4-1-re vezetett az újbudai gárda az első negyed után. A második etapban sem lazsált Tóth László együttese, bár a Fradi megpróbált kapaszkodni, de Nikics révén a hajrá előtt négyre hízott a vendég fór, 3-7. Sőt, a forduláskor 3-8 állt az eredményjelzőn.

A harmadik nyolc percben már hatgólos is volt a vendégek előnye, ez csökkentette fél perccel a záróetap előtt Madaras, 5-10. Az utolsó etapban Tóth Márton góljával már 7-10 volt az eredmény, de Gór-Nagy találata pontot tett a meccs, a harmadik hely és a nemzetközi kupaindulás végére.

Az OSC győzelmével bronzéremes lett a férfi Ob I-ben és a következő idényben az újbudai együttes indulthat a BL-ben, míg a Fradi az Euro Kupában védheti meg címét.

Férfi Ob I., bronzéremért 2. mérkőzés:

FTC-PQS Waterpolo – A-Híd OSC Újbuda 7-11 (1-4, 2-4, 2-2, 2-1) (az OSC 2-0-ás összesítéssel végzett a harmadik helyen)
Gólszerzők: Madaras 3, Mitrovics 2, Tóth 1, Varga Dániel 1 ill. Zalánki 2, Brguljan 2, Nikics 2, Gór-Nagy 2, Seman 1, Hegedüs 1, Salamon 1

15. helyért:

Szentes – KSI 12-7 (3-1, 2-0, 3-4, 4-2) (az állás: 1-0 a Szentes javára)
Gólszerzők: Vörös 4, Van Mil 2, Vishnyakov 2, Takács 1, Werner 1, Somogyi 1, Pellei 1 ill. Tóth 3, Lévai 1, Kósa 1, Zerinváry 1, Bóbis 1

Korábbi, mai eredmények:

5. helyért:

MKB Euroleasing BVSC – Pannergy Miskolc 8-7 (3-2, 3-1, 0-3, 2-1) ( a párharc állása: 1-1)
Gólszerzők: Czigány 2, Várnai 1, Török 1, Létay 1, Pásztor 1, Mátyok 1, Sugár 1 ill. Misics 2, Bowen 2, Vadovics 1, Szabó 1, Jakab 1

11. helyért:

Debreceni VSE – PVSK Mecsek Füszért 13-12 (2-1, 3-1, 1-3, 1-2 – ötméteresek után: 6-5) (a párharcot a Debrecen nyerte 2-0-ra)
Gólszerzők: Durik 3, Kállay 2, Szőke 2, Tóth 2, Macsi M. 1, Dienes 1, Fekete 1, Buschilacchi 1 ill. Kolozsi 3, Macsi P. 3, Csaba 2, Csacsovszky E. 2, Lajkó 1, Horváth 1