Az UEFA eltörölte az idegenbeli gólok szabályát

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) csütörtök délután bejelentette, hogy az általa rendezett versenysorozatokban eltörli az idegenben szerzett gólokról szóló szabályt.

A szervezet csütörtöki közlése szerint a végrehajtó bizottság elfogadta a javaslatot, így már a következő, 2021/22-es idényben sem fog számítani a továbbjutásnál, melyik együttes mennyi gólt lőtt vendégként. A szabályt az 1965/66-os idényben alkalmazták először, azonban most, amikor a koronavírus-járvány miatt sok mérkőzést semleges helyszínen és nézők nélkül rendeztek, ez hátrányosan érinthetett csapatokat.

A jövőben amennyiben a két csapat összgólszáma a két találkozó után megegyezik, kétszer 15 perc hosszabbítás következik, ha ott sincs döntés, akkor tizenegyespárbaj jön.

A szervezet elnöke, Alexander Ceferin így nyilatkozott a döntésről.

“Az idegenbeli gólok 1965-től részei az UEFA versenyeinek, ennek megszüntetése azonban az utóbbi években rendre téma volt a vezetőségi üléseken. Bár nem volt egyöntetű a vélemény, nagyon sok edző, szurkoló és a labdarúgás egyéb érintettje megkérdőjelezte az idegenbeli gólok igazságosságát, így végül úgy döntöttünk, meg kell szüntetni.”

Ebben a szezonban a Milan javát szolgálta az idegenben szerzett gólok szabálya, ugyanis az Európa Liga-kieséses szakaszában így jutott tovább a csapat a Crvena Zvezda ellen. Idegenben 2-2, míg Milánóban 1-1 lett az eredmény.