Az utolsó helyen álló Pescara ellen botlott a Milan

A Milan idegenben csupán 1-1-es döntetlent ért el a sereghajtó Pescara ellen a Serie A 30. fordulójában.

A tabella utolsó helyén álló Pescara már a 12. percben vezetést szerzett a Milan ellen, méghozzá egy nem mindennapi öngóllal: Gabriel Paletta hazaadott labdája elcsúszott Gianluigi Donnarumma lába alatt, így a hálóban kötött ki (1–0).

Az első félidő hajrájában jött az egyenlítő találat: Mario Pasalic egy tizenhatoson belüli kavarodás végén a léc alá bombázott (1–1). A második játékrészben azonban nem született újabb találat, a piros-feketék elpuskázott helyzetekig és Alessio Romagnoli által egy kapufáig jutottak. Így a Milan egy szerzett ponttal távozik a sereghajtó otthonából.

PESCARA – MILAN 1-1

Időpont: 2017.04.02. 15:00
Helyszín:  Stadio Adriatico, Pescara
Játékvezető: Mazzoleni
Gólszerzők: Paletta (12. öngól) ill. Pasalic (41.)
Sárga lapok: Biraghi, Bovo, Coulibaly, Memushaj, Bruno ill. Paletta, Sosa, Locatelli

PESCARA (4-3-3): Fiorillo, Zampano, Campagnaro, Bovo, Biraghi; Memushaj (Milicevic 85.), Coulibaly, Muntari (Bruno 66.); Benali, Bahebeck, Caprari (Cerri 75.).

Cserék: Bizzarri, Crescenzi, Verre, Kastanos, Brugman, Mitrita, Muric, Cubas, Fornasier, Milicevic.

MILAN (4-3-3): Donnarumma; Calabria, Paletta, Romagnoli, Vangioni, Pasalic, Sosa (Locatelli 70.), Mati Fernandez (Kucka 77.); Ocampos, Bacca (Lapadula 58.) Deulofeu.

Cserék: Storari, Plizzari, De Sciglio, Honda, Gomez, Poli, Zapata, Antonelli.