Az UVSE és a BVSC jutott a női Magyar Kupa fináléjába

uvsenoi0101

Az UVSE simán, míg a BVSC ötnéteresek után győzte le a Dunaújvárost az elődöntőben.

uvsenoi0101

Elsőként a címvédő küzdött meg a Szentessel a Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. Az UVSE az első negyedben 4-1-re elhúzott, de a második nyolc percben a Kurca-partiak is jelezték, hogy veszélyesek, hiszen 4-4-re végeztek egymással a felek. A nagyszünet után 6-0-ás negyeddel lerendezte a mérkőzést a címvédő, Csabai, Van der Sloot, Bicskei, Czigány, Kuna és Takács góljaival már 14-5-re vezetett. A záróakkordban az eremény szemszerűsége volt a kérdés, végül 19-8-ra győzött az UVSE.

A másik elődöntő már jóval izgalmasabb volt. A Dunajúváros és a BVSC végig fej-fej mellett haladt. Bár a nagyszünet előtt már elkezdte diktálni a tempót az újváros. Vályi Vanda és Szilágyi Dorottya góljaival már kettővel elhúztak a hazaiak, de Kisteleki révén kapaszkodott a BVSC. A fordulás után is megmaradt az egy gól, Gurisatti góljára Kisteleki tudott válaszolni, 8-7. A záróakkordban Somhegyi találatával már 9-7 volt az állás, mikor Máté és Kisteleki érkezett, így már egál volt az állás. A záróakkord előtt még egy-egy gól, így 10-10-nél jöhettek az ötméteresek. A lövőpárbajt a BVSC bírt a jobban, így holnap a vasutas együttes lesz az UVSE ellenfele.

Női Magyar Kupa, elődöntő:

Hungerit-Szentes–UVSE 8–19 (1–4, 4–4, 0–6, 3–5)
Fabó Éva Sportuszoda, vezette: Vogel, Homonnai

SZENTES: Lekrinszki – Hevesi, Brávik F. 1, Farkas T. 1, Mihály K. 3, Tóth Cs. 1, Kövér-Kis 1. Csere: Szabó K., Urvári 1, Pantovic, Rybasnka, Sebők. Vezetőedző: ifj. Tóth Gyula

UVSE: Gangl – Czigány 2, van der Sloot 3, Kisteleki H. 2, Szücs G., Keszthelyi 4, Csabai 2. Csere: Hertzka 1, Kövesdi, Bicskei 2, Kuna 1, Takács V. 2, Kiss E. Vezetőedző: Áts Bertalan

Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics – BVSC-Zugló-Diapolo 10–10 (3–4, 4–2, 1–1, 2–3) – ötméteresekkel 4–5

Dunaújváros: Kasó – Szilágyi 3, Menczinger 1, Gurisatti 3, Horváth B., Somhegyi 1, Vályi F. Csere: Huszti, Garda, Ziegler, Vályi V. 2, Mchunu. Vezetőedző: Mihók Attila

BVSC: Bolonyai – Farkas K., Kisteleki D. 5, Takács O. 4, Leimeter, Kele, Gyöngyössy. Csere: Utassy, Pócsi, Tamás V., Varga V., Máté 1. Vezetőedző: Petrovics Mátyás

Döntő: (November 20.)