Bacca-dupla és Milan győzelem a Palermo ellen

Gólszerző: Bacca (21., 75.), Bonaventura (41.); illetve Hiljemark (32., 73.)

Sárga lap: Montolivo (81.); illetve Lazaar (45.), Gonzalez (66.)

Milan: Diego Lopez; Abate (Calabria 18.), Zapata, Romagnoli, De Sciglio; Kucka, Montolivo, Bonaventura; Honda (Poli 79.); Luiz Adriano (Balotelli 70.), Bacca

Palermo: Sorrentino; Struna, Gonzalez, El Kaoutari, Lazaar; Hiljemark (Rigoni 89.), Jajalo, Chochev; Vazquez; Quaison (Trajkovski 70.), Djurdjevic (Gilardino 56.)

A mérkőzés krónikája (nso.hu):

Míg a Palermo hét pontot szerzett az első három fordulóban, addig a milánóiak neve mellett csupán három pont állt az összecsapás előtt.

Ennek ellenére már a 21. percben az első kapura lövéséből megszerezte a vezetést a házigazda, Bonaventura készítette le a labdát Baccának, aki kapásból a jobb felsőbe lőtt (1–0).

Alig jártunk az első fél órán túl, amikor egyenlített a vendégcsapat, Diego López a kelleténél határozatlanabb volt az ötösén belül, Hiljemark fejéről pedig a kapuba pattant a labda (1–1).

Még az első félidőben visszavette a vezetést a Milan, Bonaventura 22 méteres szabadrúgása a jobb felső sarokban kötött ki (2–1).

Az utolsó negyedórához közeledve ismét hibázott azonban a hazai védelem, Hiljemark pedig köszönte szépen, és laposan a hálóba passzolt (2–2).

Igaz, ezúttal még rövidebb ideig állt fent a döntetlen állás, Kucka jobb oldali beadását Bacca csúsztatta a jobb alsóba, kiharcolva a sikert (3–2).

A piros-feketék az 55. Palermo elleni meccsükből így a 33.-at nyerték meg, 12 döntetlen és 10 vereség mellett.