Bacca harmadik lett a Serie A góllövőlistáján

Carlos Bacca, a Milan csatára végzett a harmadik helyen a Serie A 2015/2016-os szezonjának góllövőlistáján, miután összesen 18 alkalommal vette be az ellenfél kapuját.

A 29 éves csatár tavaly nyáron mintegy 30 millió euróért érkezett a Sevillától és azt követően hagyta el Spanyolországot, hogy csapatával két egymást követő évben megnyerte az Európa-ligát. A Milannál a klubvezetés és a szurkolók egyaránt nagy reményeket fűztek Baccához, akinek többé-kevésbé sikerült ezeket beváltani. A kolumbiai csatár minden sorozatot figyelembe véve ebben a szezonban 42 meccsen 20 gólt szerzett.

A Milan számára szombaton a Roma elleni vereséggel ért véget a Serie A aktuális idénye. A találkozó végén Bacca révén szépített a rossoneri és a végeredmény 3-1 lett a fővárosiaknak. Baccának az volt a 18. találata a bajnokságban és ő végzett a harmadik helyen az olasz bajnokság góllövőlistáján.

A gólkirály Gonzalo Higuaín lett 36 góllal, a második helyen pedig Paulo Dybala végzett 19 találattal. Baccát Mauro Icardi (16), Leonardo Pavoletti (14) és Mohamed Salah (14) követi.