Bacca kétszer betalált; 3-1-es siker a Chievo ellen

A Milan hazai pályán 3-1-es győzelmet aratott a Chievo felett az olasz bajnokság 27. fordulójában.

Az összecsapás első gólját a kolumbiai Carlos Bacca szerezte: a Milan támadója Gerard Deulofeutól kapott labdát a tizenhatos sarkánál, két ember mellett megtolta a labdát, majd a lábak között laposan a kapu közepébe bombázott (1–0). Stefano Sorrentino kapus ugyan lábbal beleért a lövésbe, ám védeni már nem tudott.

A 43. percben Serge Gakpé, a Chievo csatára óriásit esett egy beívelésnél – noha az eset nem tűnt tizenegyesnek, ráadásul a játékos lesen tartózkodott, de a játékvezető lerántást fújt, s tizenegyest ítélt a vendégek számára. A labda mögé Jonathan De Guzman állt, aki nem is hibázott, kilőtte a jobb alsó sarkot (1–1).

Az első félidő hosszabbításában tizenegyest kapott a Milan is, ám Bacca fölé rúgta a labdát. A kolumbiai csatár a Serie A-ban először hibázott tizenegyest. A 70. percben javított Bacca, egy szöglet után a megcsúsztatott labdát közvetlen közelről a Chievo kapujába bombázta (2–1). A 82. percben újabb büntetőt rúghattak a piros-feketék, miután a bíró szerint Lucas Ocamposszal szemben szabálytalankodtak. Az argentin támadó átengedte a tizenegyes elvégzését Gianluca Lapadulának, aki magabiztosan értékesítette azt. Ezzel megszületett a meccs 3-1-es végeredménye.

MILAN – CHIEVO 3-1

Időpont: 2017.03.04. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Maresca
Gólszerzők: Bacca (24., 70.), Lapadula (82.) ill. De Guzman (43.)
Sárga lapok: Deulofeu, Ocampos ill. Cesar

MILAN: Donnarumma; De Sciglio, Zapata, Romagnoli, Vangioni; Locatelli (Lapadula 61.), Sosa, Bertolacci; Suso (Ocampos 34.), Bacca (Kucka 79.), Deulofeu.

Cserék: Storari, Plizzari, Paletta, Gomez, Fernandez, Calabria, Poli, Pasalic, Honda.

CHIEVO: Sorrentino; Cacciatore, Cesar, Dainelli, Gobbi; Castro, Radovanovic, De Guzman (Kiyine 85.); Birsa; Meggiorini (Inglese 54.), Gakpé (Izco 63.).

Cserék: Seculin, Confente, Frey, Spolli, Sardo, Izco, Bastien, Rigoni, Gamberini, Pellissier.