Bajnok a Nyíregyháza!

Roplabda4.jpgA Nyíregyháza együttese hazai környezetben lett bajnok, miután a párharc harmadik mérkőzésén magabiztos játékkal nyert a Gödöllő ellen. A nyírségiek ötödik bajnoki elsőségüket zsebelték be, idén pedig teljes sikert arattak, mivel a Magyar Kupát is elhódították.

CityLine Bajnoki döntő, 3. mérkőzés
Betonút-NRK-Nyíregyháza – TEVA-Gödöllői RC 3-1 (17, -21 , 13, 19 )
Nyíregyháza, 1000 nézõ
Játékvezetők: Juhász, Hóbor
Nyíregyháza: Akimova 4, Katona 11, Erdősné 15, Martinez Adlum 21, Botos 11, Merkószki 5 Csere: Kovács B., Bodnár 1
Gödöllő: Pesti 14, Kovács T. 7, Kurucz 5, Mester 12, Széles 3, Vargáné 7 Csere: Kötél D. (libero), Gompai, Kötél Zs. 1, Szívós

Hazai környezetben készült a bajnoki cím ünneplésére a nyíregyházi együttes. A három nyert mérkőzésig tartó párharc első két felvonását magabiztosan nyerte a friss kupagyőztes együttes.

A kitűzött célnak megfelelő elánnal kezdték a találkozót a hazaiak. Az első játszmában leginkább kubai légiósuk, Martinez villogott, a gödöllőiek pedig nem találták a nyírségi csapat játékának ellenszerét. Mindezek után nem volt meglepetés, hogy 19 perc alatt el is dőlt a nyitó felvonás. (25-17)

A második jászmában némileg változott a játék képe. A szett közepéig felváltva vezettek a csapatok, ezt követően viszont beleerősítettek a vendégek és 16-11-re megléptek. Leginkább Pesti és Mester volt elemében, így végül 23 perc játék után döntetlenre módosult az állás. (25-21)

A folytatásra a Nyíregyháza felébredt Csipkerózsika álmából. Ez olyannyira jól sikerült, hogy ellenállhatatlanul röplabdáztak Erdősnéék, a vendégeket állva hagyták a harmadik, 19 percig tartó játszmában. (25-13)

A negyedik, és mint később kiderült egyben utolsó szettet egy nem mindennapi esemény vezette be: a gödöllői liberó, Kötél Dóra megsérült, akit a testvére Zsanett váltott ezen a poszton. Ez viszont nem zavarta meg a hazaiakat, nagy lendülettel vetették bele magukat a játékba. 5-5-ig bírta a tempót a roppant lelkes vendégcsapat, ekkor viszont a Nyíregyháza meglépett és 1000 fős közönségük hangorkánja közepette meccslabdáig jutott. A bajnokságot eldöntő pontot jelképesen a csapatkapitány Erdsőné szerezte. A hazaiak 3-0-s összesítéssel végeztek az élen. (25-19)

Teljes sikert arattak idén a nyíregyházi lányok, hiszen a Magyar Kupa után a bajnokságot is megnyerték. Legutóbb 2003-ban végzett a pontvadászat élén nyírségi együttes, mostani sikere az ötödik a klub történetében.