Bajnokok Ligája: A Recco jobb volt – bronzéremért játszik a Fradi

A nagyszünet után elhúzott a Pro Recco, így a BL Final Eight utolsó napján a bronzérem lesz a tét a magyar csapatnak a Brescia ellen.

Fotó: MTI / archív

Hallock szerezte a meccs első gólját centerből majd fordított a Fradi, Ubovics és Merkulov volt eredményes, 2-1. A második nyolc percben Ivovics villant, 2-2. Ezek után Fekete is betalált, de jött Echenique és ismét Ivovics gólja. A közte egy megmaradt a nagyszünetig, így 5-4-re a Recco vezetett.

A fordulás után, a Recco nagyobb fordulatra kapcsolt. Younger gólja már a közte négyet jelentette. Varga Zsolt rögtön időt kért, és Vámos találata 8-5-re módosította az állást. A zárókkordot azonban 9-5-ös olasz vezetésről kezdhették meg a csapatok. Az utolsó negyedben sikerült közelebb kerülnie a Fradinak, de szorossá nem sikerült tennie a találkozót. A vége 10-7-es Recco siker lett.

Férfi Bajnokok Ligája, nyolcas döntő (Belgrád):

Elődöntő:

Pro Recco – Ferencváros 10-7 (1-2, 4-2, 4-1, 1-2)

5-8. helyért:
Waspo Hannover (német)-CN Marseille (francia) 11-9 (1-3, 2-1, 4-4, 4-1)
Barceloneta (spanyol)-Jug Dubrovnik (horvát) 12-9 (4-2, 2-0, 3-4, 3-3)

a másik elődöntőben:
Novi Beograd (szerb)-Brescia (olasz) 14-13 (3-4, 4-3, 2-3, 5-3)

szombat:
12.00 Marseille – Jug Dubrovnik
14.00 Hannover – Barceloneta
17:00 Brescia – FTC
19.30 Novi Beográd – Pro Recco

Csütörtökön történt:

FTC Telekom Waterpolo – Jug Dubrovnik 14-13 (6-4, 3-4, 1-3, 4-2)
Gólszerzők: Vámos 3, Merkulov 3, Varga Dénes 3, Jansik Sz. 2, Pohl 1, Damonte 1, Ubovics 1 ill. Argyropulosz 3, Zuvela 3, Fatovics 2, Papanasztasiu 2, Vukojevics 1, Jokovics 1, Kakaris 1