Bajnokok Ligája: A Szolnok és az OSC is csoportelsőként menetelt tovább

A Bajnokok Ligája második körének zárónapján a Szolnok és az OSC is győzött. A siker azt is jelenti, hogy elkerüli egymást a két csapat a következő körben, így esély van rá, hogy az Eger mellett három magyar együttes legyen ott a főtáblán.

Fotó: OSC/Balogh Máté

Az OSC sikerrel vette az utolsó akadályt csoportjában. A házigazda Vouliagmenit verte és búcsúztatta a magyar gárda. A csapat jól kezdte a mérkőzést, hiszen 3-0-ra is elhúzott. Juhász, Bundschuh és Brguljan jelentette a két csapat között a különbséget, hiszen ez a három gól megmaradt a szünetig, így 5-2 állt az eredményjelzőn. A második nyolc percben is tartotta az OSC magát. Igaz Német Tonit elvesztette az együttes, de így is a nagyszünetben 7-4 volt az állás.

A fordulás után még közé tudott tenni a magyar együttes kettőt. Bátori és Budschuh jóvoltából. A záróakkordot, bár megnyerte a görög együttes, de semmi nem veszélyeztette a Vincze-csapat győzelmét. A vége 10-6 lett.

A Szolnoknak már jóval nehezebb dolga volt. A Hannoverrel csapott össze a magyar bajnok a csoportgyőzelemért. Az első negyedet megnyomta a Tisza-parti együttes. Madaras duplájával már 3-1-re is vezetett a csapat. Hiába jött ekkor közelebb az ellenfél, és egyenlített, meg tudott újulni Cseh Sándor együttese, és visszaállította a közte kettőt, 5-3. A második negyedben Vámos tudott csak gólt szerezni, még a túloldalon háromszor is mattolták Deckert, így 6-6 állt a nagyszünetben az eredményjelzőn.

A fordulás után előbb egyre, majd kettő gólra is hízott a Szolnok előnye. Ekkor Tóth Bence tartotta életben a Hannovert, hiszen az ő duplájával csak egy volt a különbség a záróakkord előtt. Az utolsó nyolc percben már 11-8 is volt a magyar csapat előnye, mikor Tkac és Bolovics révén egyre jött fel a német gárda. Sőt, tizennyolc másodperccel a vége előtt még időt is kértek, de egyenlíteni nem tudtak, így a Szolnok is csoportgyőztesként zárt.

Ami a további programot illeti.: A két magyar együttes egy-egy csoportmásodikot kaphat a harmadik körben. Az OSC vagy a Hannoverrel vagy a Marseille együttesével vagy a Nagyváraddal küzhet meg a főtábláért. A Szolnok a román és a francia együttesen kívül a Bresciát kaphatja. Sorsolás nemsokára.

Bajnokok Ligája, D csoport:

A-Híd-OSC-Újbuda-Vouliagmeni 10-6 (5-2, 2-2, 2-0, 1-2)
Gólszerzők: Decker Á. 3, Brguljan 2, Bundschuh 2, Bátori 1, Juhász 1, Kovács G. 1, illetve Chrysospathisz 4, Afroudakisz, Papadogkonasz

Montpellier-Brescia  8-9 (2-2, 3-5, 2-1, 1-1)

A csoport végeredménye:

1. A-HÍD OSC Újbuda 7 pont
2. Brescia 7 pont
3. Vouliagmeni 3 pont
4. Montpellier 0 pont

Bajnokok Ligája, E csoport:

Waspo Hannover –Szolnoki Dózsa-Közgép 10–11 (3–5, 3–1, 2–3, 1–2)
Gólszerzők: Radovics 2, Esteany Esforzado 2, Tóth B. 2, Schlotterbeck 1, Ban 1, Tkac 1, Bolovics 1, ill. Madaras 3, Varga Dénes 3, Vámos 2, Jansik Sz. 1, Mezei 1, Varga Dániel 1

Radnicski – Budva 8-7 (1-3, 1-1, 2-2, 4-1)