Bajnokok Ligája: A Szolnok kikapott és nehéz helyzetbe került

A Jug verte a Tisza-parti gárdát és lecsúszott a Final Eightet jelentő negyedik helyről.

Szinte győzelmi kényszerben volt a Szolnok, hiszen az előző körben a Spandautól elszenvedett vereséggel nehéz helyzetbe kerültek.

Nos, a mérkőzés elején potyogtak a gólok. Bár már 3-0-ra elhúzott a Jug a Szolnok a negyed végére egálra hozta, elsősorban Drasovics révén, 4-4. A második nyolc percben, szinte ugyanaz volt a forgatókönyv, 5-8-ra is vezetett a Jug, ekkor azonban Angyal és Pijetlovics is kozmetikázott, de Benics beállította a nagyszünetbeli 7-9-es eredményt. A fordulás után már négy is volt közte, és egyre jobban kezdett elmenni a meccs, hiszen a negyedik etap előtt 14-10-re ment a vendég gárda. A zárónegyedben Fatovics és Krzics találataival már 16-10 volt oda, és ezen a Szolnok csak szépíteni tudott. A 12-16-os eredmény azt is jelenti, hogy a Szolnok lecsúszott a csoport ötödik helyére, hiszen a Jadran Herceg Novi győzelmével megelőzte a magyar csapatot.

Bajnokok Ligája, a 9. játéknap programja és eredményei:

A-csoport

Február 22., szombat:

Szolnok – Jug Dubrovnik 12-16 (4-4, 3-5, 3-5, 2-2)
Gólszerzők.: Angyal 2, Szubotics 2, Jansik D. 2, Drasovics 2, Pijetlovics 1, Rasovics 1, Szatmári 1, Bátori 1, ill. Benics 4, Fatovics 4, Obradovics 3, Loncsar 2, Papanasztasziu 2, Lozina 1

Spandau 04 – Sintez Kazany 15-8 (3-2, 3-1, 3-2, 6-3)

Olympiakosz – Barceloneta 9-15 (1-4, 1-2, 4-3, 3-6)

Jadran Herceg Novi – Jadran Split 14-11 (4-4, 3-2, 3-2, 4-3)

Tabella: 1. Barceloneta 22, 2. Jug 21, 3. Olympiakosz 19, 4. Jadran Carine 13, 5. Szolnok 12, 6. Spandau 9, 7. Jadran Split 4, 8. Sintez 3 pont

B-csoport

Február 21., péntek:

Mladost Zágráb – FTC Waterpolo 6-9 (0-2, 1-2, 3-3, 2-2)
Gólszerzők: Harkov 2, Bowen 1, Bukics 1, Milos 1 ill. Constantin-Bicari 2, Vámos 2, Zalánki 1, Jaksics 1, Younger 1, Varga Dénes 1, Funtulisz 1

Pro Recco – OSC 9-12 (1-1, 4-4, 2-4, 2-3)
Gólószerzők: Filipovics 2, Ivovics 2, Buslje 2, Renzuto 1, Aicardi 1, Kayes 1 ill. Prlainovics 4, Manhercz 3, Burián 2, Seman 1, Erdélyi 1, Ubovics 1

Waspo Hannover – Tbiliszi 18-14 (2-4, 5-3, 6-3, 5-4)

Terrassa – Marseille 11-11 (0-4, 6-2, 2-3, 3-2)

Tabella: 1. Recco 20, 1. FTC 20, 3. OSC 19, 3. Mladost 16, 5. Terrassa 13, 6. Marseille 10, 7. Hannover 6, 8. Tbiliszi 0 pont