Bajnokok Ligája: Az Eger és a Herceg Novi nem bírt egymással

Eger01 2014-2015

Döntetlen született a két kupagyőztes találkozóján. A mérkőzés nagy részében a Herceg Novi vezetett, ám a végén támadhatott az Eger a győzelemért, de a vége pontosztozkodás lett.Eger01 2014-2015

Az Eger a hétvégén nyerte meg negyedszer a Magyar Kupát, így jó szájízzel utazhatott Heceg Noviba. A hazaiak egy ponttal álltak az utolsó helyen a csoportban, míg a hevesiek néggyel a negyediken. Egy győzelemmel azonban a magyar együttes felugorhatott az első helyre.

A mérkőzés első negyedében fej-fej mellett haladtak a csapatok. Hol az egyik, hol a másik együttes ragadta magához a vezetést, de a végén 3-3-at mutatott az eredményjelző. A második nyolc percben a Herceg Novi többször is kétgólosra növelte a különbséget. Pjesivac majd Ukropina révén már 5-3-ra mentek a hazaiak. Bár többször is vissszajött az Eger, a nagyszünetben 8-6 volt az állás.

A fordulás után Biros előbb a hosszúba lőtt, majd Hosnyánszky találatával egyenlítettek a hevesiek. A záróakkordra viszont egy góols hátránnyal mehetett pihenni a magyar csapat, hiszen Janovics talált be a hajrában. A negyedik nyolc percben Pjesivac révén kettőre hízott a montenegróiak előnye, de ezt az utolsó percekre egyre faragta az Eger. Dabrowski Norbert ekkor piros lapot kapott, így Petrovai Márton vette át a stafétát. A mérkőzés zárópercében 11-11 volt az eredmény, és az Eger támadhatott a győzelemért, de a bírók nem fújtak semmit, így maradt a döntetlen.

Bajnokok Ligája, 4. forduló:

Jadran Carine Herceg Novi – ZF-Eger 11-11 (3-3, 5-3, 2-3, 1-2)
Gólszerzők.: N. Janovics 4, Rangyics 2, Pjesivac 2, Szpaics, Ukropina, Vidovics, ill. Hosnyánszky 3, Csuk 2, Biros 2, Szivós 2, Erdélyi 2

Ma játsszák:
19.00: Galatasaray Isztanbul – Szolnoki Dózsa-Közgép
20.00: Partizan Raiffeisen Belgrád – A-Híd OSC Újbuda

Már lejátszották:

CN Atletic-Barceloneta – Olympiakosz Pireusz 7-7 (1-1, 2-1, 3-2, 1-3)
Gólszerzők: S. Rasovics 2, V. Rasovics 2, Munarriz 1, Lifante 1, Famera 1 ill. Mylonakisz 2, Gunasz 2, Ntszokasz 1, Murikisz 1, Mallarach 1

Pro Recco – Jug CO Dubrovnik  14-6 (1-1, 5-2, 3-1, 5-2)
Recco scorers: Dusan Mandic 3, Filip Filipovic 2, Aleksandar Ivovic 2, Niccolo’ Gitto 2, Michaël Bodegas, Francesco di Fulvio, Dusko Pijetlovic, Andrija Prlainovic, Matteo Aicardi.

Wasserfreunde Spandau Berlin – Primorje EB Rijeka 9-9 (3-2, 3-2, 2-4, 1-1)
Gólszerzők: Mehdi Marzouki 2, Marko Stamm 2, Christian Schlanstedt, Maurice Jüngling, Erik Miers, Spence Hamby ill. Gonzalo Echenique 3, Miho Boskovic 3, Cosmin Radu 2, Nikola Dedovic.