Bajnokok Ligája: Az OSC elcsípett egy pont Moszkvában

OSCtothlaszlo01

Nem bírt egymással a Moszkva és az OSC, így még mindig élnek az újbudai álmok.

Fotó: Balogh Máté / archív

Az OSC régi-új edzőjével, Tóth Lászlóval és megkésve – a repülőgép meghibásodása miatt – vágott neki a moszkvai túrának.

Emlékezetes, a BL előző körében kikapott a csapat simán a Kondorosi úton, most gyakorlatilag az életmaradásért játszott a csapat, hiszen ha Oroszországban nem szereznek pontot / pontokat, akkor könnyen elúszhatott volna a BL legjobb nyolcba jutás.

Nos, úgy kezdett a magyar csapat, ahogy kellett. Erdélyi előnyös góljára, még Dusko Pijetlovics tudott válaszolni, de a hajrában Hegedüs találatával 2-1 volt az állás ide. A második nyolc percben Ivankov egyenlített, de ismét jött Hegedüs, aki kialakította a nagyszünetbeli 3-2-es OSC vezetést.

A fordulás után bő egy perc alatt vágott az újbudai gárda kettőt, eőll Ubovics majd Randjelovics volt eredményes, 2-5. A folytatásban zárkózott a Dynamo, egyre visszajöttek. Subotics találata után Tóth László egy sárgalappal is figyelmeztették a bírók. A záórakkordban sorra kapta a moszkvai gára a fórokatKholod pedig élt is ezekkel. Bő hat perccel a vége előtt már 6-5 volt oda. Ezt követően az OSC kétszer is egyenlített, majd 7-7 után – másfél perccel a vége előtt – egy orosz fórt követően időt kért a hazai gárda, Tóth Lászlót pedig kiállították. A hátralévő időben mindkét csapatnak volt még lehetősége, de maradt a döntetlen.

Az eredménnyel továbbra is versenyben van az OSC a Final Eight-be jutáshoz.

A Bajnokok Ligája, 8. játéknapjának nyitányán:

Dynamo Moszkva – A-Híd OSC Újbuda 7-7 (1-2, 1-1, 2-2, 3-2)
Gólszerzők: Ivankov 2, Subotics 2, Kholod 2, Pijetlovics 1 ill. Seman 2, Randjelovics 1, Kovács 1, Hegedűs 1, Erdélyi 1, Ubovics 1