Bajnokok Ligája: Az OSC nehéz helyzetben, az Eger könnyedén győzött

oscvízilabda201701

A BL 9. fordulójában az OSC ismét kapitulált, még az Eger simán nyert.

Fotó: Balogh Máté

Mint beszámoltunk róla, a Szolnok nehezen nyert, az esti órákban pedig az OSC és az Eger is vízbe ugrott.

Az OSC az utolsó szalmaszálba kapszakodhatott bele hazai pályán, hiszen a továbbjutás szempontjából nagyon kellett neki a három pont. Nos, a mérkőzés első negyedében Erdélyi dupljára Fatovics duplája érkezett, 2-2. A második nyolc percben már 4-2-re vezetett a vendég gárda, de Salamon egy kiállítást követően egyre hozta fel az OSC-t a nagyszünetre. A fordulás után Jokovics is betalált, Fatovics pedig a negyedik találatát szerezte, 3-6. A záróakkord előtt Erdélyi villant, így 4-6 állt az eredményjelzőn. Az utolsó nyolc percben nem sikerült közelebb jönnie a magyar csapatnak, sőt, Jokovics még egyet bepaszírozott. Az OSC ezzel a vereséggel még nehezebb hlyzetbe került már, ami a továbbjutást illeti, hiszen a Jug Dubrovniktól és a Dinamótól kilenc pont a lemaradása öt fordulóval a főtábla vége előtt.

Az Eger magabiztoan hozta a közelezőt. Negyedről negyedre növelte az előnyét az Alphen ellen, végül Rasovics és Decker Ádám vezérletével 14-4-re győzött.

A Bajnokok Ligája, 9. fordulójában:

A-csoport:

A-Híd OSC Újbuda – Jug Dubrovnik 4-7 (2-2, 1-2, 1-2, 0-1)
Gólszerzők: Erdélyi 4, Salamon 1 ill. Fatovics 4, Jokovics 2, Renzuto 1

Waspo Hannover – Olympiakosz Pireusz 7-12 (1-3, 2-1, 2-4, 2-4)

Barceloneta – Partizán Belgrád 16-5 (4-2, 2-2, 6-1, 4-0)

Brescia – Dinamo Moszkva 9-9 (3-3, 2-2, 2-3, 2-1)