Bajnokok Ligája: az OSC-nek nem sikerült csodát tennie a Recco ellen

Hat gólt tett közé a Recco.

Fotó: OSC Waterpolo / archív

Már az első negyedben megmutatta a Recco, mire képes. Zalánki vezetésével 5-2-re elhúzott a vendég csapat. A második negyedben nem növelte a különbséget az olasz gárda, érdekesség, hogy csak egy-egy gól esett. A fordulás után azonban nem bírt a magyar csapat a Reccoval,, hiszen Ivovics találatával már 10-5 is volt oda, végül Hárai révén négyre zárkózott az OSC. Az utolsó negyedben már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 14-8-ra győzött a Recco.

Bajnokok Ligája, 5. forduló:

B-csoport:

2021. december 15., szerda:

OSC – Pro Recco 8-14 (2-5, 1-1, 3-4, 1-3)
Gólszerzők: Hárai 2, Csacsovszky E. 2, Bundschuh 1, Burián 1, Vigvári Vendel 1, Manhercz 1 ill. Ivovics 3, Zalánki 2, Figlioli 2, Cannella 2, Loncar 2, Hallock 1, Younger 1, Di Fulvio 1

Marseille – Waspo Hannover 13-10 (4-2, 4-4, 2-0, 3-4)

Spandau – Steaua Bukarest 10-8 (3-0, 3-2, 2-4, 2-2)

20.00 Crvena Zvezda – Jug Dubrovnik

A csoport állása: 1. Pro Recco 15 pont, 2. Marseille 12 pont, 3. Jug Dubrovnik 9 pont, 4. OSC 7 pont,  5. Hannover 5 pont, 6. Spandau 4 pont, 6. Crvena Zvezda 3 pont,  8. Steaua Bukarest 0 pont

A-csoport:

Novi Belgrád-Brescia 11-11 (3-2, 0-2, 4-3, 4-4)

Olympiakosz-Jadran Split 12-10 (4-1, 4-3, 4-3, 0-3)

Barceloneta – Ferencváros 12-12 (3-4, 3-1, 3-3, 3-4)
Gólszerzők: Larumbe 4, Famera 3, Pavillard 2, Granados 1, Perrone 1, Biel Lara 1 ill. Varga Dénes 3, Merkulov 3, Fekete 2, Vámos 1, Ubovics 1, Vigvári Vendel 1, Damonte 1

Radnicski Kragujevác-Dinamo Tbiliszi 14-7 (4-2, 3-1, 2-1, 5-3)

A csoport állása: 1. Olympiakosz 13, 2. Brescia 11, 3. FTC 7, 4. CNA Barceloneta 7, 5. Novi Belgrád 7, 6. Jadran Split 6, 7. Radnicski Kragujevác 4, 8. Dinamo Tbiliszi 0 pont,