Bajnokok Ligája: Az OSC szoros meccsen kikapott, a Szolnok Belgrádban győzött

20141112 BL Szolnok-OSC02

Az OSC egy igen kiélezett meccsen szenvedett vereséget a Jug Dubrovnik ellen. A Szolnok viszont nyert. A Tisza-parti együttes Belgrádból hozta el a három pontot. Az első nap összes eredménye…

Szolnok facebook

Az Eger döntetlenje után az OSC-n és a Szolnokon volt a sor a BL-ben.

Az egész meccsen jól tartotta magát az OSC a Jug ellen. Az első negyedben rendre a horvát alakulat tudott vezetést szerezni, de Decker majd Kovács révén kiegyenlített a magyar alakulat. A második nyolc percben először volt az előnyt az újbudaiaknál. Nem tartott sokáig azonban ez, hiszen Macan majd Perrone a nagyszünetre a Jug-hoz ragadta a vezetést, 4-5.

A fordulás után egy előnyt váltott Bátori gólra. Ezek után Jokovics majd Benics pillanatai következtek 5-7. A negyed végére azonban egy gól volt közte, 6-7. A záróakkordban Salamon révén egyenlített az OSC, majd Perrone és Loncsar révén eldöntötték a vendégek a mérkőzést, a vége 7-9 lett a Jug-nak.

A Szolnok idegenben szerezte meg a három pontot. A Partizán otthonában nyertek Vámosék, aki négy góljával a mérkőzés legeredményesebbje volt. A magyar együttes fokozatosan húzott el ellenfelétől, a nagyszünetre már négy volt közte, végül 14-9-es sikerrel zárta a meccset Cseh Sándor csapata.

A következő forduló november 11-én lesz. A Szolnok az OSC vendége lesz, az Eger Rijekában vizitál.

Bajnokok Ligája, 1. forduló:

A-Híd OSC Újbuda – Jug Dubrovnik 7-9 (2-2, 1-2, 3-3, 1-2)
Gólszerzők: Bátori 2, Kovács 2, Decker 1, Salamon 1, Brguljan 1 ill. Vrlics 2, Perrone 2, Macan 1, Jokovics 1, Garcia 1, Benics 1, Obradovics 1

Partizán Belgrád – Szolnoki Dózsa Közgép 9-14 (2-4, 2-4, 3-5, 2-1)
Gólszerzők: Subotics 4, Manojlovics 1, Gogov 1, Jaksics 1, Radojevics 1, Asanovics 1 ill. Vámos 4, Mezei 3, Varga Dániel 2, Varga Dénes 2, Fülöp 1, Younger 1, Kis 1