Bajnokok Ligája: Baksáék ott vannak a legjobb nyolc között

Baksa László Spandau (fotó: bz-berlin.de)

A Sabadell legyőzésével a német csapat kvalifikálta magát a legjobbak közé.

Nem megszokott időpontban, vasránap délben rendezték meg a Sabadell-Spandau meccset, ahol a vendégeknek nagy volt a tét. Ugyanis, ha nyernek, ott vannak a genovai fináléban.

Nos, a mérkőzés egészen az utolsó negyedik nylt volt, 9-9 után azonban Gielen és Dedovics eldöntötte a mérkőzést, egy perc alatt berámoltak kettőt, így 11-9 lett a találkozó vége.

A győzelem azt is jelenti, hogy Baksáék ott vannak a genovai döntőben, amit június 7. és 9. között rendeznek meg.

Bajnokok Ligája, 13. forduló vasárnapi mérkőzés:

Sabadell – Spandau 9-11 (2-3, 5-4, 0-1, 2-3)
Gólszerzők: Muller 3, Carillo 2, Cabanas 1, Gorria 1, Bustos 1, Lopez 1 ill. Stamm 4, Dedovics 3, Gielen 3, Restovics 1

A-csoport:

Április 28., szombat:

Barceloneta – Brescia 5-7 (0-2, 2-2, 3-2, 0-1)

Partizán Belgrád – Jug Dubrovnik 8-10 (2-2, 2-4, 1-2, 3-2)

Dinamo Moszkva – Olympiakosz 9-13 (3-1, 2-3, 3-5, 1-4)

B-csoport:

Steaua Bukarest – Szolnoki Dózsa 9-17 (2-6, 4-4, 3-5, 0-2)
Gólszerzők: Buljubaszics 3, Delgado 2, Murisics 2, Chioveanu 1, Filipovics 1 ill. Prlajnovics 5, Bátori 3, Kis 2, Gocics 1, Jansik D. 1, Mezei 1, Alekszics 1, Yponger 1, Csuk 1, Fülöp 1

Pro Recco – ZF-Eger 14-6 (4-1, 3-1, 2-3, 5-1)
Gólszerzők: Filipovics 4, Figari 2, Alesiani 2, Mandics 2, Bruni 1, Molina 1, Ivovics 1, Echenique 1 ill. Angyal 2, S. Rasovics 2, Vlahopulosz 1, Hárai 1

Jadran Herceg Novi – Alphen 15-7 (4-2, 2-2, 5-2, 4-1)