Bajnokok Ligája: Ismét győzött az Eger

Eger Bitskey

A hevesi alakulat a Jadran Herceg Novit fogadta a BL hetedik körében. A mérkőzés végig szorosan volt, végül az Eger egyetlen góllal győzött, és felugrott a tabella élére.

Az Egernek saját kezében volt a sorsa a mérkőzés előtt, hogy továbbra is így maradjon, le kellett gyűrnie a Herceg Novit. A montenegrói ellenfél Mladan Janovics kiválásával – a kiválóság abbahagyta az Eb után a vízilabdát – gyengültek, de nem szabadott őket félvállról venni.

A mérkőzés első negyedében nem engedték egymást a csapatok. Sőt, mindig a Herceg Novi szerezte meg a vezetést, végül Szivós állította be a 2-2-es első negyed utáni eredményt. A második nyolc percben egy-egy találat esett, ismét Szivós talált be, majd a hajrában érkezett Popadics akcióból, így 3-3 volt a nagyszünetben az állás.

A fordulás után kezdte átvenni az Eger az irányítást. Dabrowski Norbert együttese négyszer is vezetéshez jutott, azonban az egygólos előnyt nem sikerült növelnie és rendre egalizált a Jadran, de 7-6-ra a hevesi alakulat vezetett az utolsó negyed előtt. A záróakkordban Banicsevics váltott gólra egy fórt, majd Erdélyi nem hibázott kettős előnyből. Bő egy perccel a vége előtt Gojkovics kikérte az idejét, Mitrovics azonban a helyén volt. A végén még egy-egy “lopott labda”, de az eredmény már nem változott, így 8-7-re nyert az Eger és felugrott a tabella élére.

Bajnokok Ligája, 7. forduló:

ZF Eger – Jadran Herceg Novi 8-7 (2-2, 1-1, 4-3, 1-1)
Gólszerzők.: Hárai 2, Biros P. 2, Szivós 2, Zalánki 1, Erdélyi 1, ill. Vidovics 2, Rangyics 1, Pjesivac 1, Banicsevics 1, Popadics 1, Porobics 1, Rangyics 1, Pjesivac 1, Banicsevics 1