Bajnokok Ligája: nagy küzdelemben jutott tovább az OSC

Budapest, 2016. október 2.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Szenzációsan kezdte az OSC a Brescia elleni meccset, hiszen 5-1-re vezetett a magyar alakulat, ám a vége mégis döntetlen lett. A BL-ben így csoportmásodikként ment tovább az újbudai együttes.

Budapest, 2016. október 2. A hannoveri Darko Brguljan (b) és Drasko Brguljan, az OSC-Újbuda játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája selejtezõje elsõ körében játszott A-Híd OSC-Újbuda - Waspo Hannover mérkõzésen a budapesti Nyéki Imre Uszodában 2016. október 2-án. A magyar csapat 12-11-re gyõzött, így százszázalékos teljesítménnyel csoportelsõként jutott tovább. MTI Fotó: Illyés Tibor

Másodikként ment tovább az OSC
(Fotó: Illyés Tibor/archív)

Az OSC-nek pontot / pontokat kellett szereznie a továbbjutáshoz a BL-ben az utolsó napon. Ennek megfelelően kezdte a mérkőzést a Brescia ellen, hiszen az első negyedben 5-1-re elhúzott az újbudai alakulat. A második negyedben feljebb zárkózott a Brescia, Paskovics elemében volt, duplájával már 4-6 volt az állás. A nagyszünet előtt a legjobbkor érkezett Salamon, így már három volt közte, 4-7.

A fordulás után Nikicset elvesztette az újbudai csapat, miután begyűjtötte a harmadik hibáját is. A hajrára 7-8 volt az eredmény, de még mielőtt nagy baj lett volna érkezett Zalánki és vele együtt két gól, 7-10. A záróakordra azonban ismét közte egy volt, 9-10. A negyedik nyolc percben Brguljan révén már kettővel ment a OSC. Ezek után előbb Bátorinak majd Gór-Nagynak ért véget a meccs, mindketten kipontozódtak. Két és fél perccel a vége előtt Presciutti 10-11-re módosította az állást, majd az utolsó másodpercben Rizzo elgalizált. A 11-11-es végeredmény azt is jelenti, hogy az OSC másodikként, míg a Brescia elsőként ment tovább a csoportból.

Bajnokok Ligája E-csoport (Brescia)

Brescia (olasz)-A Híd-OSC-Újbuda 11-11 (1-5, 3-2, 5-3, 2-1)
Gólszerzők: Paskovic 4, Rizzo 3, C. Presciutti 3, Ubovics, illetve Bátori 4, Zalánki 3, Salamon 2, Nikics, Brguljan

A másik mérkőzésen:

Sintez Kazany – Crvena Zvezda 11-4 (4-2, 4-0, 1-1, 2-1)

Az E-csoport végeredménye:
1. Brescia 7 pont
2. OSC 5 pont
3. Kazany 4 pont
4. Crvena Zvezda 0 pont

G csoport végeredménye:

Duisburg (német)-Vouliagmeni (görög) 9-15 (1-5, 1-2, 2-5, 5-3)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Waspo Hannover (német) 6-8 (1-3, 3-3, 2-1, 0-1)