Bajnokok Ligája: nehezen győzött a Szolnok

Szolnok2017alekszics

A mérkőzés hajrájában verte meg a Jadran Herceg Novit a címvédő Szolnok a BL-ben.

Fotó: Szolnoki VSC / facebook

Gólgazdag negyeddel kezdődött a mérkőzés, hiszen 6-3-ra nyerte meg az etapot a Szolnok. Érdekesség, hogy mind a hat találatot más játékos lőtte a magyar csapatból. A második nyolc percben zárkózott a Herceg Novi, hiszen Draskovics, Merkulov majd Petkovics révén már 6-6 volt az eredmény. A nagyszünetre azonban Alekszics módosította az állást, 7-6-ra.

A fordulás után, már 8-7-re vezetett a montenegrói csapat, azonban az utolsó negyedre megint a Szolnoknál volt az előny, hiszen Alekszics majd Prlainovics villant, 9-8. A záróakkord hajrájáig tartotta magát a Jadran, 10-10 után azonban elhúzott a címvédő. Prlainovics, Younger majd Csuk bebiztosította a Szolnok győzelmét, 13-10.

A Bajnokok Ligája, 9. fordulójának szerdai nyitányán:

Szolnoki Dózsa – Jadran Herceg Novi 13-10 (6-3, 1-3, 2-2, 4-2)
Gólszerzők: Alekszics 4, Prlainovics 3, Younger 2, Bátori 1, Zalánki 1, Jansik D. 1, m: Csuk 1 ill. Draskovics 3, Radovics 2, Ukropina 1, Popadics 1, Merkulov 1, Krijestorac 1, Petkovics 1

A-csoport: (2018., április 28., szerda):