Bajnokok Ligája: OSC-vereség Hannoverben

Budapest, 2016. október 2.
MTI Fotó: Illyés Tibor

A magyar együttes nem bírt a németekkel.

Budapest, 2016. október 2. Lukas Seman, az OSC-Újbuda játékosa (b) és a hannoveri Jom Winkelhorst a férfi vízilabda Bajnokok Ligája selejtezõje elsõ körében játszott A-Híd OSC-Újbuda - Waspo Hannover mérkõzésen a budapesti Nyéki Imre Uszodában 2016. október 2-án. A magyar csapat 12-11-re gyõzött, így százszázalékos teljesítménnyel csoportelsõként jutott tovább. MTI Fotó: Illyés Tibor

(MTI Fotó: Illyés Tibor / archív)

A Hannover és az OSC zárta a 13. kört a BL főtáblán.

Tóth László csapata az első negyedben tartotta magát, Burián majd Radjelovics révén megvoltak a válaszai a német gólokra, azonban Winkelhorst a hajrában 3-2-re módosította az állást. A második nyolc perc a hazaiaké volt, hiszen hármat is vágtak Darko Brguljan vezetésével, így már 6-2 volt az eredmény. A nagyszünetig egyet sikerült lefaragni, Salamon az utolsó másodpercekben talált be, 7-4.

A fordulás után Kovács Gábor majd Lukas Seman jóvoltából lőtávolon belülre jött az OSC, 8-6-ra. Sekulics révén azonban mínusz háromról kezdhettük meg a záróakkordot. Az utolsó negyedet megnyomta a Hannover, hármat is vágta zsinórban, 12-6. A továbbiakban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés. A vége 13-8 lett, ezzel az is eldőlt, hogy az utolsó forduló eredményétől függetlenül a Hannover végzett a csoport 6. helyén, még az OSC a hetediken.

Bajnokok Ligája, 13. fordulójának zárómérkőzésén:

Waspo Hannover – A-Híd OSC Újbuda 13-8 (3-2, 4-2, 2-2, 4-2)
Gólszerzők: Darko Brguljan 5, Tkac 3, Szekulics 2 Real 1, Ban 1, Winkelhorst 1 ill. Seman 2, Ubovics 1, Kovács G. 1, Salamon 1, Randjelovics 1, Burján 1, Randjelovics 1