Bajnokok Ligája: parádés szolnoki-siker a Pro Recco ellen

Szolnok, 2017. február 8.
MTI Fotó: Mészáros János

Mínusz háromról felállva a Szolnok egygólos sikert aratott a Recco ellen. Az Eger hozta a kötelezőt, az OSC viszont kikapott.

Szolnok, 2017. február 8. A szolnoki Andrija Prlainovic (fehérben) és Rémi Saudadier, a Spandau játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A csoportjának 5. fordulójában játszott Szolnoki Dózsa-Közgép - Spandau találkozón a tiszaligeti Vízilabda Arénában Szolnokon 2017. február 8-án. MTI Fotó: Mészáros János

(MTI Fotó: Mészáros János/archív)

Mindhárom magyar csapatunk hazai medencében ugrott vízbe a BL 4. fordulójában.

A Szolnok a csoportban az eddig 100 százalékos Pro Reccot fogadta. A mérkőzésen a vendégek hamar elhúztak, hiszen hármat is berámoltak a hazai kapuba. Az első negyedben kozmetikázni tudott a címvédő, hiszen Jansik volt eredményes, 1-3. A kétgólos talján előny megmaradt a második negyedben is, bár többször feljött a Szolnok egyre, végül Echenique egy fórból állította be a 3-5-ös nagyszünetbeli eredményt.

A harmadik negyedben Younger találata a legjobbkor jött, hiszen az ausztrál góljával 16 másodperccel a vége előtt 6-7-re módosult az állás. A záróakkordban Csuk egalizált, majd egy ütésért 4 perces kiállítással súlytották Gittot. Az emberelőnyt nem nagyon sikerült kihasználnia a Szolnoknak. Azonban 9-9 után Younger volt a nyerőember, aki beállította a 10-9-es végeredményt.

Az Eger a papírformának megfelelően verte a Sabadellt. A hevesiektől Strahinja Rasovics ötöt vágott, így kilenccel nyert Dabrowski Norbert csapata.

Az OSC sokáig jól tartotta magát a Brescia ellen, aztán 4-3-as első félidő után, az olaszok vágtak kettőt Presciutti majd Vukcsevics révén, 4-5. A záraókkordban Bertoli majd Muslim tett rá még egy lapáttal, 4-7. A hajrában szűk egy perc alatt vágtunk kettőt mi is. Randjelovics majd Muslim volt eredményes, de másfél perccel a vége előtt Muslim beállította a végeredményét.

Bajnokok Ligája, 4. forduló eredmények:

Szolnoki Dózsa – Pro Recco 10-9 (1-3, 2-2, 3-2, 4-2)
Gólszerzők: Younger 4, Prlainovics 3, M. Csuk 2, Jansik D. 1 ill. Ivovics 4, Molina 2, Echenique 1, Filipovics 1, Aicardi 1

ZF-Eger – Sabadell 14-5 (3-1, 4-2, 5-2, 2-0)
Gólszerzők: S. Rasovics 5, Hosnyánszky 2, Vlahopulosz 2, Angyal 1, Avramovics 1, Kovács Gergő 1, Bedő 1, Hárai 1

A-Híd OSC Újbuda – Brescia 6-8 (1-1, 3-2, 0-2, 2-3)
Gólszerzők: Gór-Nagy 1, Randjelovics 1, Salamon 1, Seman 1, Erdélyi 1, Tóth 1 ill. Muslim 2, Bertoli 2, Janovics 2, Vukcsevics 1, C. Presciutti 1

Dynamo Moszkva – Waspo Hannover 9-6 (3-2, 2-2, 2-1, 2-1)

Jug Dubrovnik – Barceloneta 9-9 (5-1, 2-3, 1-2, 1-3)

Olympiakosz Pireusz – Partizán Belgrád 16-8 (5-1, 4-2, 3-4, 4-1)

Steaua Bukarest – Jadran Herceg Novi 4-8 (2-1, 2-3, 0-0, 0-4)