Bajnokok Ligája: szolnoki-vereség – nehéz helyzetben a Tisza-partiak

Zsivko Gocics együttesének nagy hajrára van szüksége a BL-be.

Nehéz feladat előtt állt a Szolnok, hiszen ki-ki meccset kellett játszania már most a BL-ben. 15-15 egységgel álltak az Olympiakosszal a csoportban, tehát amelyik csapat nyer lépéselőnybe kerül a Final Eigh-tet illetően.

Nos, az első negyedben döntetlen állt az eredményjelőzén, még a másodikban Prlainovics, Angyal majd Lazics találatával már 5-2 volt a magyar csapatnak, ám innen vissza tudott jönni az Olympiakosz Obradovics majd Milonakisz fóros góljaival, 4-5.

A harmadik negyedben Geniudiasz kiegyenlített, de még innen is maradt puskapor a szolnoki tarsolyba, kétszer sikerült átvenni a vezetést, de a negyed végén egy volt oda, 9-8. A záróetapban Zalánki egalizált, majd a hajrára kanyarodva Busjle lőtt a falból, 10-9. Ezek után ismét Busjle volt eredményes, majd megint Zalánki villant, 11-10. Az utolsó másodpercekben még volt esélye a Szolnoknak X-re menteni a találkozót, de nem ment át a labda a gólvonalon.

A Tisza-partiak vereségükkel nehéz helyzetbe kerültek, hiszen az Olympiakosz került közelebb a BL Final Eight-be jutáshoz.

A Bajnokok Ligája 10. fordulója:

Olympiakosz-Szolnok 11-10 (2-2, 2-3, 5-3, 2-2)
Gólszerzők: Genudiasz 2, Buslje 2, Murikisz 2, Gunasz 2, Obradovics 2, Milonakisz 1 ill. Zalánki 3, Prlainovics 2, Lazics 2, Bátori 1, V. RAsovics 1, Kis 1

A-csoport:

Március 16., szombat:

19.15 Dinamo Moszkva-Brescia

20.30 Crvena Zvezda-Steaua Bukarest

Korábban játszották:

Eger-FTC 9-12 (3-4, 2-3, 1-4, 3-1)
Gólszerzők: Vlachopoulos 4, Hosnyánszky 2, Murisics, Rasovics, Sánta, ill. Varga Dénes 5, Vámos 2, Sedlmayer, Pohl, Nikics, Younger, Mitrovics

Pro Recco-Barceloneta 9-3