Bécs-Pozsony-Budapest szupermaraton: Bogár János és Vozár Attila is rajthoz áll

Pénteken rajtol a 18. Samsung Bécs-Pozsony-Budapest szupermaratoni futóverseny, melynek során, öt szakaszon összesen 320 km-t kell megtennie a mezőnynek.

A győri versenyközpontban csütörtökön délután nagy volt a sürgés-forgás. Immár bizonyos, hogy rajthoz áll Vozár Attila, a 2004-es szupermaratoni első helyezettje, valamint Bogár János, aki korábban éveken át sorozatban győzni tudott ezen a versenyen. Megérkezett az eseményre az orosz Anatolij Kruglikov és honfitársa, Ludmilla Kalinyina, aki szintén visszatérő versenyző a szupermaratonin. Ők mindketten másodikak voltak tavaly.

A Bécs-Budapest futóverseny elmaradhatatlan része a váltó, melyben a napi távot csapatonként négy versenyzőnek kell teljesítenie. Elfogadta a meghívást a női címvédő Starking. Ebben az együttesben a négyszeres maratoni bajnok Földingné Nagy Judit is szerepel. A váltóversenyben mintegy száz csapat áll rajthoz.

A mezőny péntek délelőtt rajtol Bécsből, és 94 km megtétele után Pozsonyban ér célba az első szakasz végén.