Behúzhatja az alapszakaszt a Gorillaz

A Rosszcsontok és a Gorillák is Budapesten nyernének, a Wolves 2 pedig Tatabányán vigasztalódna a Bodri Pincészet Divízió I-ben.

Ezen a hétvégén mind a Divízió I-ben, mind a Divízió II-ben meccsdömping várható, hiszen már az alapszakasz hajrájában vagyunk. Már a rájátszás résztvevői kirajzolódni látszanak. Már csak a részletek maradtak hátra.DSC_8095

A Budapest Cowbells 2 egy szédületes mérkőzésen van túl, ötszöri hosszabbítás után verte a Wolves 2-t idegenben, és életben tartotta a rájátszásba jutásának esélyeit. Ám sok sérülttel fejezték be azt a találkozót, ami a Szekszárd Bad Bones-nak jót jelenthet. Viszont a védelem lehet talán a legnagyobb fegyvere a Kolomposoknak a találkozón, amely a rendes játékidőben és a ráadásban is kiemelkedően teljesített, Sipos Attila is egymaga gyűjtött be 5 interceptiont. De talán az újabb nehézséget a klubnak a CEFL jelentheti, mivel megint ketté kell osztani a keretet, hiszen a Cowbells aznap Belgrádba utazik, hogy megmérkőzzön a Vukovi Belgráddal.2863901_DSC_8397

Ezek jó előjelek lehetnek a Bad Bones számára, amely közel áll ahhoz, hogy kiharcolja a második helyet az alapszakaszban, amennyiben egy nagyarányú győzelmet arat a fővárosban. Viszont annak ellenére, hogy a Rosszcsontok végül 27 ponttal verték a Budapest Titans-t legutóbb, a negyedik negyed még úgy kezdődött, hogy 10-7 volt a Titánok javára. Sződy Ferenc vezetőedző nem is volt teljes mértékben elégedett a csapatával. Viszont fontos hiányzója is lesz a szekszárdiaknak, hiszen például elkapójuk, Greiling Mihály nem állhat Sződy Ferenc rendelkezésére sérülés miatt, illetve linebackerük, Szabó Ferenc játéka is kérdéses. A szakvezető már biztos, hogy kidolgozott valamit az ő pótlásukra.

Fotók: Makovics Kornél, Váradi Barna

Budapest Cowbells 2-Szekszárd Bad Bones
Időpont: május 28. (szombat), 13.00
Helyszín: Láng Vasas Sporttelep (Budapest, Rozsnyai utca 4.)
Belépő: 1000 Ft

Sergio Varela, a Budapest Cowbells 2 vezetőedzője: Szerencsére legutóbb néhányan csak könnyebb sérülést szenvedtek, így 2 napon belül már rendbe jöttek. Viszont ezen a hétvégén is két meccsünk lesz egy napon, hiszen az elsőszámú csapatunk a Vukovi Belgrád otthonába utazik. A Bad Bones egy rendkívül fegyelmezett és erős alakulat, akiket úgy fogunk tisztelni, mint az összes eddigi ellenfelünket. Szívünket, lelkünket kitesszük a pályán és egy csapatként dolgozunk majd. Még van esélyünk a rájátszásba jutásra és ezt a lehetőséget ki szeretnénk használni.

Sződy Ferenc, a Szekszárd Bad Bones vezetőedzője: Az eddig lejátszott mérkőzéseken a Cowbells második csapata már több arcát is megmutatta, egy jó szakember áll a csapat élén és a múlt heti, megahosszabbításban megnyert meccsük is nagy lelki többletet jelenthet a számukra. Ezek miatt nem vehettük és nem is vettük félvállról a felkészülést ellenük. Az idei szezon legmelegebb hétvégéje vár ránk, fontos lesz, hogy fizikálisan és fejben is az ellenfelünk fölé tudjunk emelkedni. Számukra ez a meccs az utolsó szalmaszál, amibe belekapaszkodhatnak, ha rájátszásba akarnak jutni, nekünk pedig a győzelem a minimum elvárás, ha biztosítani akarjuk helyünket a rájátszásban és az elődöntőt hazai pályán szeretnénk megvívni.

Sorozatban a hatodik?

Egy nappal később egy már-már örökzöld slágerrangadót várhatunk majd a fővárosban, ahol a Budapest Titans látja vendégül a Dunaújváros Gorillaz-t.2863895_DSC_8327

A Titánok legutóbb, a Bad Bones otthonában egy negyedre voltak attól, hogy megverjék a Rosszcsontokat, ám az esős és zord időjárásban nem tudtak győzelmet szerezni. Pedig 10-7-es előnnyel fordultak az utolsó játékrészre. Az addig stabilan védekező fővárosi egylet végül nem tartott ki. Ám ez a masszív defense az, ami nemcsak megnehezítheti a Gorillaz dolgát, de akár megnyerheti a találkozót. Kollár Balázséknak most volt is idejük összeszedni magukat, de ez majd a mérkőzésen dől el, hogy mennyire sikerült összekapni a gárdát.SONY DSC

A Gorillák sorozatban hatodik alkalommal húzhatják be az alapszakaszt, amennyiben a Titans vendégeként is nyernek. A Duna-partiak legutóbb a bajnoki címre szintén esélyes, ám foghíjasan felálló Gladiators ellen nyertek idegenben. Az első félidőben már szinte magabiztos előnyt szerzett Grátz Vilmos együttese, ám a folytatásban már nem tudott pontokat szerezni. Ez pedig figyelmeztetés is lehetett akár, hogy még nem működik tökéletesen a gépezet. A Titánok ellen minden bizonnyal már nem férne bele egy pontnélküli félidő. Kivéve, ha jelentős fórt szerezne a Dunaújváros a mérkőzés első felében.

Fotók: Kárpáti Gábor, Makovics Kornél

Budapest Titans-Dunaújváros Gorillaz
Időpont: május 29. (vasárnap), 15.00
Helyszín: Építők Sporttelep (Vajda Péter utca 38.)
Belépő: 1000 Ft (14 év alatt a belépés ingyenes)

Kollár Balázs, a Budapest Titans vezetőedzője: A kapcsolatunka Gorillaz-zal régebbre visszanyúl, sok izgalmas mérkőzést vívtunk már meg. Nehéz mérkőzésre számítok ezúttal is. Igyekeztünk a legjobban felkészülni belőlük és szeretném a legjobbat kihozni a vasárnapi játékból. A játékosoktól fegyelmet és koncentrációt kérek. Szeretném, ha élveznék ezt a találkozót.

Bachrathy Kornél, a Dunaújváros Gorillaz elnöke: Nem tudtunk sokat készülni a Titánok ellen, de remélem, ez nem bosszulja meg magát. A védelmük kihívást jelenthet számunkra, de erre szükségünk is van, ha a playoffra csúcsformában akarunk érkezni. A védelmünk számára azt gondolom, nem lehet más cél, minthogy ne kapjanak pontot, kötelező a győzelem, mellyel biztossá válna az alapszakaszi első helyünk is.

Csak egy maradhat nyeretlen!

A Divízió I-ben továbbra is két olyan csapat van, amely még nem rendelkezik győzelemmel. Vasárnap viszont már csak egy marad.13288149_10205980761669335_1802282976_o

A Tatabánya Mustangs előtt talán most nyílik meg a legnagyobb lehetőség, hogy megszerezze idei első győzelmét, ráadásul hazai közönség előtt. Az elmúlt két meccsen nem volt probléma a Musztángokkal, legalábbis az első negyedben. A Miskolc Renegades otthonában egyenlítettek, legutóbb az Újpest Bulldogs ellen pedig vezettek is. Ezután viszont megállt a gépezet és nem tudtak több pontot szerezni. Zahovay Ádám együttese már a kezdéseknél nem döcög, viszont a folytatásban nagyot kell lendíteni a csapaton, hogy tartós legyen ez a kezdeti lendület.24114192_06a96985c48ad9979b6f8900461d865d_xl

A Farkasok viszont ezen a hétvégén is két meccset játszanak, ráadásul ugyanazon a napon! Vasárnap a Wolves Milánóba utazik, hogy megmérkőzzön a Milan Seamennel a Bajnokok Ligájában, így ismét ketté kell osztani a keretet. Ez lehet, hogy a másodikszámú csapatnak jelent majd rosszat. Bár az elmúlt hétvégén láthattuk, hogy mire is képes pontosan a fővárosi egylet, ha sok a sérült és fáradt játékos. A Cowbells 2 ellen így is egy kiélezett csatát vívott, egészen a hosszabbítás 5. játékrészéig. Viszont Sóti László együttesének most egy újabb nyerhető meccs következik, ám ezúttal idegenben.

Fotók: Hidvégi János Gábor, Mátrai Tibor

Tatabánya Mustangs-Budapest Wolves 2
Időpont: május 29. (vasárnap), 16.00
Helyszín: Olimpikon úti műfüves pálya (Tatabánya, Olimpikon út)
Belépő: ingyenes

Zahovay Ádám, a Tatabánya Mustangs vezetőedzője: Sajnos nem sikerült bizonyítani az Újpest ellen, de az utolsó hazai meccsünket mindenképp be akarjuk húzni. A Wolves 2 ellen fizikálisan kell megmutatnunk, mit tudunk és minden erőkkel azon vagyunk, hogy sikerrel vegyük az akadályt.

Sóti László, a Budapest Wolves 2 vezetőedzője: A papírforma alapján valószínűleg most vagyunk a leginkább esélyesek, a Mustangs is sok hibával játszik, mint eddig mi is. Ha sikerül a múlt heti formánkat tartani meg lehet az első győzelmünk. A győzelem mellett viszont szeretnék minél több játékosnak lehetőséget adni, hogy élesben is kipróbálják magukat. Biztos vagyok benne, hogy egy izgalmas mérkőzést láthatnak majd a nézők, és hogy a kevesebb buta hibát vétő csapat kerül majd ki győztesen.