Belgrádi Eb: Kijutott az izgalmakból – a nap történései

LEN European Water Polo Championships 2016
Men SRB - SVK Serbia (White) Vs Slovakia (Blue)
Kombank Arena, Belgrade, Serbia Day07 16-01-2016
Photo P. Mesiano/Insidefoto/Deepbluemedia

A hétből három egygólos meccs, egy büntetőkkel eldőlt találkozó, a görögök és a szerbek már az elődöntőben. A helyzet fokozódik Belgrádban.

1 KOZMER Lukas SVK red cap, 6 PIJETLOVIC Dusko SRB LEN European Water Polo Championships 2016 Men SRB - SVK Serbia (White) Vs Slovakia (Blue) Kombank Arena, Belgrade, Serbia Day07 16-01-2016 Photo P. Mesiano/Insidefoto/Deepbluemedia

Photo P. Mesiano/Insidefoto/Deepbluemedia (archív

Az első meccsen Romániának nem okozott gondot Málta. Raduék öt góllal verték soros ellenfelüket és életben tartották a kvalifikációs tornára álmaikat. A második összecsapást a szlovákok jól kezdték a németek ellen, hiszen  vezettek 4-1-re. Sőt, az utolsó negyedben már 8-6-ra. Innen mentették döntetlenre a találkozót a fritzek. Aztán az ötmétereseket is ők bírták jobban idegekkel. A nap további részében három női meccs borzolta a kedélyeket. A portugálok történelmet írtak, hiszen megszerezték első győzelmüket az Eb-k történetében. Sokáig érett a meglepetés a holland-görög találkozón. Az utolsó negyedben azonban a tulipánosok rendezték a mérkőzést, 4-0-ra nyerték meg az etapot és ezzel 11-10-re a mérkőzést. A magyar válogatott is egyetlen góllal győzött az oroszok ellen. Kicsit más volt a forgatókönyv ezen a meccsen, hiszen 10-6-ról jöttek fel az oroszok egálra, majd a végén egy Illés lövéssel biztosítottuk be a három pontot és a csoport második helyét. A negyeddöntőben vélhetően Franciaországgal játszunk holnapután 15:45-től.

Az estét két negyeddöntő zárta. Az elsőn a spanyolok a görögökkel csaptak össze, itt egy gólszegény meccsen, de annál maabiztosabban tudtak győzni a görögök négy góllal. A hellének ellenfele a szerbek lesznek az elődöntőben, akikkel szemben az oroszok még jól tartották magukat az első nyolc percben, majd elkezdtek elhúzni a délszlávok, a vége 15-5 lett.

Holnap férfiválogatottunk ugrik vízbe a horvátok ellen, immár az elődöntőért.

A nap eredményei:

Málta – Románia 7-12 (2-4, 2-5, 1-1, 2-2) – férfi (9-16. helyért)
Szlovákia – Németország 15-16 (3-1, 1-1, 2-4, 2-2; ötméteresekkel: 7-8) – férfi (9-16. helyért)
Portugália-Törökország 11-10 (2-2, 3-3, 4-1, 2-4) – női
Hollandia – Görögország 11-10 (1-3, 3-3, 3-4, 4-0) – női
Magyarország–Oroszország 11–10 (2–1, 4–1, 3–3, 2–5) – női
Spanyolország – Görögország 2-6 (0-2, 1-1, 1-2, 0-1) (negyeddöntő – férfiak)
Szerbia– Oroszország 15-5 (3-2, 4-1, 4-2, 4-0)  (negyeddöntő – férfiak)