Belgrádi Eb: Nem történt meglepetés, de csak most kezdődik a tánc

Fehér sapkában a remek védőmunkát bemutató újonc, Manhercz Krisztián (Fotó: MTI)

A nyolcaddöntő mérkőzésein nem történt meglepetés a férfiaknál. Az olaszok, a görögök és a magyar válogatott is könnyedén vette az akadályt. A nap utolsó meccse, azonban már szorosabb volt.

(Fotó: MTI)

A hölgyeknél, ahogy az előző napokban ismét három meccs volt porondon. A franciák simán nyertek a horvátok ellen, ahogy a spanyoloknak valamint az olaszoknak sem kellett görcsölni, előbbi a németeket, míg utábbi a szerbeket ütötte ki.

A férfiaknál az olaszok menetelnek. Giorgettiéket nem zavarta meg a korai kezdés sem a törökök ellen. Az első két negyedben nem kaptak gólt, aztán “engedélyeztek” kettőt. A görögök hat góllal simázták le a románokat, és, ahogy beszámoltunk róla, nekünk sem okozott gondot Grúzia. Az orosz-német mérkőzés már szoros volt, hiszen három gól döntött, Kholodék nyertek, így hosszú idő után ismét a legjobb nyolc között vannak.

Holnap női válogatottunk harcolhatja ki a második helyet a csoportjában. A lányoknak elég lenne ehhez a döntetlen is az oroszok ellen. Érdekesség, hogy egyes csapatoknak nincs pihenőnapjuk, így a férfiaknál a negyeddöntős Oroszországnak és Görögországnak.

A mai nap  eredményei:

Olaszország (1C) – Törökország (4D) 16-2 (4-0, 3-0, 5-1, 4-1) – férfi (29. mérkőzés)
Horvátország – Franciaország 3-14 (1-5, 1-3, 0-3, 1-3) – női
Spanyolország – Németország 26-3 (5-0, 6-1, 8-2, 7-0) – női
Szerbia – Olaszország 3-19 (1-6, 1-4, 1-7, 0-2) – női
Magyarország (1D) – Grúzia (4C) 14–3 (4–1, 4–1, 3–1, 3–0) – férfi (31. mérkőzés)
Románia (2C) – Görögország (3D) 9-15 (3-5, 3-5, 1-4, 2-1) – férfi (30. mérkőzés)
Oroszország (2D) – Németország (3C) 9-6 (2-2, 3-1, 2-1, 2-2)  – férfi (32. mérkőzés)