Belgrádi Eb: Nullára vertük a portugálokat

HUN - TUR Women Hungary (White Cap) Vs. Turkey (Blue caps)
LEN European Water Polo Championships 2016
Kombank Arena, Belgrade, Serbia Day05 14-01-2016
Photo G.Scala/Insidefoto/Deepbluemedia

Könnyedén vertük a portugál válogatottat a belgrádi Eb-n. A lányok jó védekezésének köszönhetően gólt sem kapva, 25-0-ra vettük a meccset.

9 TOTH Ildiko HUN; 5 KOSE Karya TUR HUN - TUR Women Hungary (White Cap) Vs. Turkey (Blue caps) LEN European Water Polo Championships 2016 Kombank Arena, Belgrade, Serbia Day05 14-01-2016 Photo G.Scala/Insidefoto/Deepbluemedia

Sokgólos meccsre volt kilátás. Látva a portugálok eddigi eredményeit, egy hajszállal erősebbnek tűntek a luzitánok, mint a törökök, akiket huszonhattal vertünk.

A mérkőzésen mindenki bevethető volt nálunk, Czigány Dórának is rendbejött a válla, így ő is vállalni tudta a játékot. Az első negyedben rögtön az első támadásból betalált Takács majd Szücs percei következtek. Gyakorlatilag akkor dobtunk gólt, amikor akartunk és meg sem álltunk kilencig. A portugáloknak lövésük sem volt, Nunes Ines-nek talán egy. A második negyedben sem tartalékoltak a lányok, 6-0-ra nyerték az etapot, és ezzel 15-0-ra az első félidőt.

A fordulás után alábbhagyott a magyar lendület, “csak” 3-0-ra nyertük ezt a nyolc percet. A negyedik negyedben Kasónak kellett egyet védenie, de ez sem jelentett gondot a magyar kapusnak. A záróakkordot kicsit még megnyomtuk, így 25-0-ra vertük a luzitánokat.

Hétfőn már az oroszok ellen játszik a csapat, sokkal nehezebb meccset.

– a csapatok bemutatása zajlik

– a mérkőzés 11:00-kor kezdődik, az M4 Sport élőben közvetíti.

– Már van egy végeredményünk, az első negyeddöntős Spanyolország, akik 14-3-ra verték Máltát.

A nap programja egy eredménnyel:

09.30: Spanyolország (1A) – Málta (4B) – 14-3 (3-1, 3-0, 7-1, 1-1) férfi (25. mérkőzés)
11.00: Portugália – Magyarország – női
12.30: Görögország – Törökország – női
15.45: Oroszország – Hollandia – női
17.15: Montenegró (2A) – Franciaország (3B) – férfi (26. mérkőzés)
18.45: Szerbia (1B) – Szlovákia (4A) – férfi (27. mérkőzés)
20.15: Horvátország (2B) – Hollandia (3A) – férfi (28. mérkőzés)

ÉLŐ stream-en itt lehet nézni az Eb összes találkozóját…