Benkó Barbi fantasztikusan indította a szezont: elképesztő szakaszgyőzelem után összetettben bronzérem Cipruson!

BringaSport – 2017.02.27 – Február 21. és 26. között került megrendezésre a 20. jubileumi, 4 napos, kiemelt UCI kategóriás Sunshine Cup Cipruson, ahol Benkó Barbara (Focus XC Team) kiválóan teljesített: a 3. szakaszon a dobogó tetejére állt, összetettben pedig bronzérmet szerzett, amiért 130 világranglista pont jár!

16835942_1341130645952860_8702696755690277558_o

Szakaszgyőzelem a 3. napon

Eredménylisták >>

Benkó Barbi két hetes edzőtábor után Cipruson kezdte a 2017-es versenyszezont, egy 4 napos, UCI SHC kategóriás versenyen. Idén a Cyprus Sunshine Cup minden szakasza új volt, a mezőny pedig a szokásosan erős. A kezdeti prológ után két maraton szakasz, majd egy XCO futam adta ki a verseny végeredményét, kiemelt UCI kategóriája végén sok világranglista pontot jelentett: a belga nyertes, Githa Michiels 160 UCI pontot, Benkó Barbi bronzérme 130 UCI pontot jelentett a végén.

17017006_1342661405799784_3904093799159051886_o

A Sunshine Cup egy 14,6 kilométeres prológgal indult az első napon, különlegességét az adta, hogy enduro jellegű pályát kellett teljesíteni, felfelé csak 200 méter szintet mentek a versenyzők, lefelé azonban 800 métert. A legtechnikásabb versenyzőnek a holland Anne Terpstra bizonyult, Benkó Barbara a 4. helyen végzett, 15 másodperces hátránnyal.

16836409_1342662069133051_8152268501093498627_o

A második napon egy 52,2 kilométeres, 2300 méter szintes maraton várt a versenyzőkre. Benkó Barbi kisebb horzsolásokat szerzett ezen a szakaszon, a belga Githa Michiels megpróbálta leszorítani, szerencsére sikertelenül, így Barbi ismét a 4. helyen fejezte be a napot, az összetettben azonban előrelépett a 2. helyre.

16991972_1342661999133058_1142071541307966797_o

A harmadik szakasz ismét egy maratonnal folytatódott, ezúttal 66,2 kilométert tekertek a versenyzők, 2100 szintkülönbséggel. Ezen a napon Benkó Barbara a mountain bike sport két meghatározó alakja, Athén (Gunn Rita Dahle Flesja) és Peking (Sabine Spitz) olimpiai bajnokai előtt megnyerte a Cyprus Sunshine Cup harmadik szakaszát!

17015864_1341131015952823_1941557929232877319_o

“Az elejétől fogva jól ment. igyekeztem senkivel sem foglalkozni, mentem a saját tempómban, de a mezőny elején… Aztán Spitz tempót váltott és szétszakadtunk, de még így is maradtunk páran elöl, kb. 8-10-en Onnan jött egy technikás hosszabb single trail, majd hullámos terep és ott végleg szétszakadtunk, az élen Rita, Spitz, Michiels, Engen, egy cseh csaj és én maradtunk. Jött a nagy hegy, ott a Michiels belószolt és ketten elszakadtunk. Nem tudott leszakítani, de menni sem akart utána. Aztán értésére adtam, hogy jó lenne ha már menne, nekem tökmindegy, ha utolérnek, rajta van a sárga, vagy dolgozzon velem, de vezetni csak én nem fogok. Aztán mentem, de nem vezetett… a hegy végén meglószolt, de nem tudtam vele menni, nem akartam szétszakadni, mert még volt hátra 25 km” – számolt be a győztes napról Benkó Barbara a bikemag.hu portálnak. “Lefelé utolértem de imádkoztam, hogy érjek le mert iszonyúan fájt a kezem a rázkódástól és nem tudtam rendesen tartani a bicót… lefelé nem ügyes, de előzni sem tudtam, felért ránk Spitz és Rita is, így együtt mentünk az utlosó 15-ön.Próbáltam észben tartani miket mondott nekem Balázs (Rózsa), hogyan kell sprintelni, mert sejtettem, hogy az lesz a vége. Igyekeztem minél többet 2. helyen menni, hogy jó helyről kezdjem. Tudtam, hogy a végén van egy hajtűkanyar, megnéztem rajt előtt a pálya végét. Ott lezártam az ívet és ami a csövön kifér a célig és leszedtem őket. Nagyon durva érzés megverni ilyen neveket… kicsit ezt még emésztenem kell… Remélem az ujjam kibírja még a holnapi XCO alatt, most nagyon kék, valószínű el van törve… De ezzel nem lehet mit csinálni. Összeragasztottam, így pont belefér a kesztyűbe nagy nehezen és nem tud mozogni… Így annyira nem fáj és igyekeztem nem foglalkozni vele.”

16836406_1341130742619517_8482559453123160179_o

A záró szakaszon egy XCO futamot kellett teljesíteni, 5,9 kilométeres pályán, körönként több mint 200 méter szinttel. Barbi az utolsó napon a 6. helyet szerezte meg, az első a norvég Gunn Rita Dahle Flesja, a második az ukrán Yana Belomoina, a harmadik pedig a német Sabine Spitz lett.

Benkó Barbi fantasztikus szakaszgyőzelme után összetettben a kiváló 3. helyet szerezte meg a 20. Cyprus Sunshine Cup-on. Bronzérme 130 világranglista pontot jelent, ami nagyon jól jön majd az első világkupa futamok jó rajtpozíciójához. A 4 napos versenyt a belga Githa Michiels nyerte, második a német Sabine Spitz lett.

17038893_1342661859133072_2566421368785621422_o

“Összetett 3. helyen végeztem, ami minden várakozásainkat felülmúlta! “Kellemesen” elfáradtam, boldog vagyok, mert ez volt a max, semmi nem maradt bennem, sok pontot gyűjtöttem, de ami még fontosabb, rengeteg motivációt és pozitív energiát a szezonra! Köszönöm mindenkinek a rengeteg gratulációt és üzenetet, de leginkább edzőimnek a szuper felkészítést és Édesapámnak a segítséget itt kint!” – zárta le a 4 napos versenyt Facebook oldalán Benkó Barbi.