BENU Kupa: Győzelem a nyitányon

Budapest, 2017. július 9.

Három góllal legyőztük Romániát.

Budapest, 2017. július 9. A román Marius Tic kapus (k) a BENU Kupa férfi felkészülési vízilabdatorna Magyarország - Románia mérkõzésén a budapesti Laky Károly Sportuszodában 2017. július 9-én. A magyar válogatott 15-9-re gyõzött, így megnyerte a BENU Kupa férfi vízilabdatornát. MTI Fotó: Czagány Balázs

(MTI Fotó: Czagány Balázs)

A BENU Kupa első meccsén Románia volt a miaink ellenfele.

A első negyedben rendre mi szereztük meg a vezetést, de ellenfelünk kétszer is egalizálni tudott, 2-2 után, Manhercz Tic feje fölé lőtt, 3-2. A második nyolc percben három góllal is elhúztunk, Vámos, Bedő majd Manhercz találataira nem érkezett a túloldalon válasz, 6-3. A folytatásban tartottuk a közte hármat, így a nagyszünetben 7-4 volt ide.

A fordulás után kezdtek feljönni a románok, Negrean lövése után, 7-6 volt az állás, de a záróakkord előtt érkezett Bátori, 8-6. Az utolsó etapban Georgescu találatával ismét csak egy volt közte, Angyal gólja azonban a hajrá előtt visszaállította a közte kettőt, 9-7. A végén érkezett Vámos, így 11-8-ra győztünk.

A BENU Kupa első napjának programja:

Magyarország-Románia  11-8 (3-2, 4-2, 1-2, 3-2)

Magyarország: Vogel – Vámos 3, Mezei 1, Jansik D., Kovács G. 1, Erdélyi 1, Bátori 1. Csere: Angyal 1, Manhercz 2, Zalánki, Bedő 1, Pohl. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Románia: Tic – Radu 1, Negrean 1, Ghedrghe, Teohari, Gergelyfi, Oanta. Csere: Vancsik, Georgescu, Chioveanu, Ghiban, Antipa. Szövetségi kapitány: Dejan Sztanojevics

Korábban játszották:

Ausztrália-Egyesült Államok 9-10 (2-0, 2-4, 3-4, 2-2)
Gólszerzők: Hooper 3, Bowen 2, Irving 2, Obert 1, Hallock 1 ill. Edwards 2, Kayes 2, Roach 2, Elphick 1, Younger 1, Ford 1, Hollis 1