BENU Kupa: győzelemmel rajtolt válogatottunk

Az oroszokat verték a fiúk a BENU Kupa nyitónapján.

Fotó: MTI

Gólzáporosra sikerült az első negyed, már 5-3-ra is vezettünk, amikor Sztyepanov és Merkulov egalizált. A második nyolc perc Manhercz góljával indult, majd jött Zalánki, 7-5. A nagyszüneten azonban egyet sikerült megőrizni a fórból, hiszen Kholod beállította a 9-8-as eredményt.

A fordulás után, Pásztor villant, 10-8. A negyed közepén Hosnyánszky és Varga Dénes növelte az előnyt, és a hajrában Jansik és Hárai tett rá egy-egy lapáttal, 15-9. A záróakkordban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 19-14-re győztünk.

Holnap a horvátok ellen száll vízbe a csapat 20.30-tól.

A BENU Kupa férfi felkészülési torna programja illetve eredményei (Margitsziget):

Magyarország-Oroszország 19-14 (5-5, 4-3, 6-1, 4-5)
magyar gólszerzők: Varga Dénes 5, Pásztor 3, Manhercz 2, Zalánki 2, Hosnyánszky 2,Vámos 1, Jansik 1, Német 1, Hárai 1, Burián 1