BENU-Kupa: sima siker a hollandok ellen

Férfi válogatottunk remekelt a BENU-Kupa második napján.

A mai napon Varga Dénes, Vámos Márton, Pohl Zoltán és Német Toni maradt ki a csapatból.

A mérkőzés elején Manhercz majd Sedlmayer révén már 2-0-ra elhúztunk, aztán jöttek a holland találatok, 2-2 után, Zalánki előnyből kialakított a 3-2-es első negyedbeli eredményt. A második nyolc percben 4-4-ig tartották magukat a tulipánosok majd ismét jött Zalánki duplája, ami a 6-4-es félidőbeli eredményt jelentette.

A fordulás után, 7-5-nél Hárai csavart egy szépet, ezek után elkezdett kinyílni a meccs. A Jansik testvérek is betaláltak, valamint Kovács Gergő is eredményes tudott lenni, 11-6. A záróakkordban tartottuk a közte ötöt, így a vége 13-8 lett.

Holnap a görögök ellen zárjuk a tornát.

BENU-Kupa, a másik nap eredményei:

Magyarország-Hollandia 13-8 (3-2, 3-2, 5-2, 1-1)
Gólszerzők: Zalánki 5, Manhercz 2, Sedlmayer 1, Jansik D. 1, Jansik Sz. 1, Bátori 1, Hárai 1, Kovács G. 1 ill. Veenhuis 2, Janssen 2, Gbadamassi 1, Lindhout 1, Muller 1, Lucas 1