Bezúzták az újoncot

A Boda Troopers 57-0-ra kikapott a Szombathely Crushers vendégeként a FEZEN Divízió II-ben.

Mindig különleges, ha egy újonc csapat debütál a harmadosztály. A Boda Troopers első találkozójára a bajnoki rajthoz képest közel egy hónapot kellett várnunk.

A Szombathely Crushers viszont nem ijedt meg attól, hogy egy sokak számára ismeretlen ellenféllel kellett szembenéznie. Forrai Dániel sérülés miatt nem tudott pályára lépni, így Piskor Péter kapta meg a lehetőséget, és nem is vallott szégyent, mivel azonnal megszerezte a találkozó első pontjait egy futott touchdownnal. Orsós bevágta az extrát (7-0). A második negyedben továbbra is a futójáték dominált a hazaiaknál, ezúttal Tatár Istvánnak sikerült befutnia az end zone-ba (14-0). Ám a védők sem akartak kimaradni a szórásból, Molnár Dávid egy labdaszerzést követően tudta feltenni az eredményjelzőre a következő pontokat, de Orsós ezúttal nem tudta értékesíteni az egypontost (20-0). Viszont a Crushers továbbra sem állt le, hiszen a második negyedben még Tatár Sándor, valamint Tatár István másodjára is eredményes volt (34-0).
464716_szombathely_crushers_boda_troopersA harmadik játékrészben a Troopers már jobban, kevesebb idegességgel játszott, de nem tudta nagyon megszorongatni a hazaiakat. Ennek ellenére a Zúzók tovább aprították az újoncot, Piskor ismét futott egy TD-t, ami után Orsós belőtte az extrát (41-0). Ez viszont azt jelentette, hogy beindult a futóóra, mert érvénybe lépett a mercy rule. A Katonák ezúttal sem tudtak válaszolni a TD-re, viszont a hazaiak defense-e megoldotta, Tatár Sándor szerelte a vendégek egyik játékosát a végzónán belül (43-0). Majd a negyed végén Piskor megmutatta, hogy passzolni is tud, Szabó Áronnak adott hat pontot érő átadást (50-0). A végén pedig, ha már az elején a Zúzók irányítója szerezte az első touchdownt, akkor stílszerűen ő is fejezte be, Orsós pedig beállította a végeredményt (57-0).

Mindkét alakulat legközelebb a Fehérvár Enthroners vendége lesz. Míg a Crushers május 14-én, addig a Troopers április 30-án látogat a MÁV pályára.

Fotók: Mészáros Zsolt

Szombathely Crushers-Boda Troopers 57-0 (7-0, 27-0, 16-0, 7-0)
Pontszerzők: Piskor Péter 3 TD, Tatár István 2 TD, Tatár Sándor, Molnár Dávid, Szabó Áron 1-1 TD, Tatár Sándor 2 PT, Orsós Attila 7 XP.

Gildo Nator, a Szombathely Crushers vezetőedzője:Nagy győzelmet arattunk ismét, mindenki tette a dolgát, működött a csapat. Elégedett vagyok a csapatjátékkal. Nem állhatunk meg, keményen kell dolgoznunk és fejleszteni kell a játékunkat. Mindenkit be kell tudnunk építeni a csapatba, hogy tudja mi a feladata. Voltak hiányosságaink, amiket ki kell javítanunk, hogy ne adjunk lehetőséget az erősebb alakulatoknak sem a későbbiekben. A következő két hétben keményen kell edzenünk és készülni a következő mérkőzésre.

Nagy Gábor, a Boda Troopers vezetőedzője: Először is szeretnék gratulálni az ellenfelünknek, egy sportszerű, emellett pedig nagyon fizikális, kemény focit játszó gárdát ismerhettünk meg bennük. Az első félidőben sajnos előjöttek a “gyerekbetegségek” mind egyéni, mind csapat szinten, ami nagyban megnehezítette a saját dolgunkat, viszont a második játékrészben már sikerült összeszedni magunkat, és nagyságrendekkel jobb félidőt zártunk. Mindenki megtapasztalhatta, milyen ezt a játékot egy komoly meccsszituációban játszani, és ahogy láttam, a játékosoknak sikerült a kezdeti megilletődöttséget a meccs folyamán fokozatosan leküzdeniük, és ez volt az egyik legfontosabb célja ennek a találkozónak. Egy kemény hétvége áll előttünk, egy újabb erős csapat ellen, és külön megtiszteltetés, hogy mi léphetünk ellenük először az új hazai pályájukon.