Birkózás – Fővárosi fölény a serdülő diákolimpiai döntőn

Kormány Sport

Százhetvennégy serdülő szabadfogású fiú vett részt a szigetszentmiklósi országos diákolimpiai döntőn, amelyen a kertvárosi és a ferencvárosi birkózók voltak a legsikeresebbek, három-három aranyéremmel.

A birkózás azon különleges sportágak egyike, amelyben a diákolimpiai döntő presztízse nem sokban különbözik a korosztályos magyar bajnokságokétól, hiszen az ország legjobbjai mérik össze tudásukat. Nem volt ez másképp a Szigetszentmiklós Városi Sportcsarnokban sem, ahol a serdülő szabadfogású fiúk diákolimpiai döntőjét rendezték.

A megméretésen népes mezőny versengett, összesen 174 fiatal küzdött az dobogós helyezésekért. A 14 és 15 éves versenyzők iskolájuk színét képviselték, ugyanakkor − a Magyar Birkózó Szövetség eredményközlő rendszerének köszönhetően − az egyesületek között is mérleget lehet vonni. A tizenegy elsőségből a legtöbbet (három-hármat) a Kertvárosi SE, valamint a Ferencvárosi TC sportolói nyerték. A prímet ezúttal a budapesti klubok vitték; összesen hét elsőség lett az övék.

Forrás, fotó: utanpotlassport.hu, MBSZ