Birkózás – Végh Richárd bronzérmes az U23-as Eb-n

Kormány Sport

Végh Richárd bronzérmes lett a szabadfogásúak 97 kilogrammos kategóriájában a Plovdivban zajló U23-as birkózó Európa-bajnokságon.

A 97 kilogrammos Végh Richárd egészen az elődöntőig jutott a bulgáriai U23-as Európa-bajnokság első szabadfogású versenynapján, ott azonban az azerivel már nem bírt, így szombaton a grúz elleni bronzcsatában volt érdekelt. Az érdi versenyző a szívét, lelkét kiadta a szőnyegen, ennek eredményeképpen 7-4-re győzött és bronzérmet ünnepelhetett. A 79 kilogrammos Rizmajer Mártonnak is meg lett volna az esélye az éremszerzésre, miután görög legyőzője döntőbe jutott, ám a csepeli a vigaszágon kikapott a töröktől és kiesett a versenyből. Eközben a 65 kilogrammos Kiss Károlyt belga, a 70 kilogrammos Bíró Rolandot pedig moldovai ejtette ki a versenyből.

A kadet vb-2., junior Eb-3. Korcsog Milán, a Csepeli TC 125 kilogrammos birkózója bejutott a vasárnapi döntőbe azt követően, hogy az izraeli Altshulert 11-0-s technikai tussal, a török Misircit pedig 9-2-re verte. A végső diadalért a georgiai Manasvilivel csatázik majd.

Vasárnap ugyancsak szőnyegre lép a 74 kilós Nemes Bálint (Haladás) a vigaszágon, miután romániai legyőzője, Bíró Krisztián döntőbe jutott.

Forrás, fotó: MTI, MBSZ, UWW