Birkózó Eb – Kozák elődöntős, Kiss a nyolc között

image

Tovább menetelnek a magyarok vasárnap, a dortmundi bírkozó Európa-bajnokság utolsó napján, melyen az újonc Kozák István bejutott a kötöttfogásúak 60 kg-os kategóriájának elődöntőjébe, míg a 96 kg-ban érdekelt Kiss Balázs újabb sikerével már negyeddöntős.

A mindössze 20 éves Kozák finn riválisának legyőzését követően jutott a nyolc közé, ahol a számottevő eredménnyel nem rendelkező Aljakszandr Zabahonszki várt rá. A meccs első menetét Kozák egy szép pörgetéssel nyerte 2-0-ra, a másodikban viszont rosszul védekezett térdelőhelyzetben, s ezt riválisa jól használta ki, kétszer megpörgette (0-4), így következhetett a harmadik két perc.
    A döntő periódusban másfél perc eredménytelen küzdelmet követően a fehérorosz választhatott, s ő azt kérte, hogy a magyar térdeljen, ám számítása nem jött be, mert Kozák ezúttal sokkal jobban védte pörgetési kísérleteit, és élete első felnőtt világversenyén bejutott az elődöntőbe.
    A doppingeltiltása után most visszatérő Kiss Balázs a hazaiak kedvencével, Mirko Englichhel csapott össze a negyeddöntőért. A meccsen a 2009-ben világbajnok magyar nem adott esélyt riválisának, az első két percet egy szép akcióval, a másodikat pedig szép védekezéssel hozta. Az elődöntőbe jutásért fehérorosz Cimafej Dzejnyicsenka vár rá.
    A 74 kg-os Bácsi Péter már korábban nyolc közé jutott.