BL: A Real 80 percig semmit nem csinált, mégis legyőzte Szoboszlaiékat, Haaland elintézte volt csapatát – videó

A Leipzig jól kezdett a Bernabéuban, Nkunku többször is helyzetbe került az első félidőben, de vagy Courtois védett vagy a lipcsei támadó választott rossz megoldást. A Real szünetig egyszer sem találta el Gulácsi kapuját.

A második félidőben sem változott a játék képe, a BL címvédő sokáig semmilyen veszélyt nem jelentett a lipcsei kapura. Az első madridi helyzetre a 72. percig kellett várni, Vinícius 7 méterről próbálkozott, Gulácsi azonban jól jött ki a kapujából és tisztázott. A 80. percben azonban már ő is tehetetlen volt, Valverde 15 méterről tekert a jobb sarokba. A hosszabbításban Asensio alakította ki a 2-0-s végeredményt. Gulácsi, Orbán és Szoboszlai is kezdő volt a Lipcsében.

A H csoportban a Maccabi Haifa meglepte a PSG-t, a vezetést is megszerezték a hazaiak, de aztán Messiék megrázták magukat és fordítottak.

A csoport másik meccsén a Juventus hazai pályán kapott ki a Benficától, így az olasz rekordbajnoknak még nincs pontja két forduló után.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

A csoport
Rangers – Napoli 0-3 (Politano 68. – 11-esből, Raspadori 88., Ndombele 91.)

E csoport
Chelsea – Salzburg 1-1 (Sterling 48., Okafor 75.)
AC Milan – Dinamo Zagreb 3-1 (Giroud 45. – 11-esből, Saelemaekers 47., Pobega 77., ill. Orsic 56.)