BL: Az MU nem játszott jól Madridban, de nem kapott ki – videó

Az Atlético remekül kezdte a mérkőzést: a 7. percben Lodi beadása után Joao Felix fejelt 8 méterről a kapuba. A Manchester lassan magához tért a sokkból, és ugyan többet birtokolta a labdát, de a kapura teljeséggel veszélytelen volt. Közvetlenül a lefújás előtt Lindelof fejéről a saját kapujának felső lécére került a labda, így 1-0-s hazai vezetéssel mentek szünetre a csapatok.

A második félidő elejét megnyomta az MU, de helyzetig így sem jutott. Majd a 80. percben a csereként beálló Elanga lépett ki és 14 méterről a bal sarokba gurított. A madridiak ezt követően rákapcsolatak, a hajrában Griezmann 6 méterről a felső lécet találta el, a 94. percben pedig Lingard távoli lövését védte Oblak. Több gól azonban nem született, így az Old Traffordon dől el minden.

A nap másik mérkőzésén egy fordulatos találkozón a Benfica hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott az Ajax ellen.

BL, nyolcaddöntő:

Atlético Madrid – Manchester United 1-1 (Joao Felix 7., ill. Elanga 80.)

Atlético: Oblak – Vrsaljko, Savic, Gimenez, Mandava – Llorente, Kondogbia, Herrera, Lodi (Lemar 76.) – Correa, J. Felix (Griezmann 76.)

Manchester United: De Gea – Lindelof (Wan-Bissaka 67.), Varane, Maguire, Luke Show (Telles 67.) – Rashford, Fred, Pogba (Matic 67.), Bruno Fernandes, Sancho (Lingard 82.) – Ronaldo

Benfica – Ajax 2-2 (Haller 26. – öngól, Jaremchuk 72., ill. Tadic 18., Haller 29.)

Benfica: Vlachodimos – Gilberto (Goncalves 90.), Otamendi, Verthongen, Grimaldo – Rafa Silva, Taarabt (Bernardo  85.), Weigl, Everton (Jaremchuk 62.) – Ramos, Nunez (Lazaro 90.)

Ajax: Pasveer – Mazraoui (Rensch 90.), Timber, Martinez, Blind (Klaassen 74.) – Alvarez, Gravenberch (Tagliafico 74.), Santos, Berghuis, Tadic – Haller