BL: „Ronaldo elárulta a Juventust”, Pirlo nem félti az állását a kiesés után – visszhangok

A nap eredményei

Borussia Dortmund – Sevilla 2-2 (Haaland 35., 54. – a másodikat 11-esből, ill. En-Nesyri 68., 96. – az elsőt 11-esből)

Továbbjutott a Dortmund, 5-4-es összesítéssel.

Juventus – FC Porto 3-2 (Chiesa 49., 63., Rabiot 117., ill. Sergio Oliveira 19. , 115. – az elsőt 11-esből) – piros lap: M. Taremi (Porto, 54.)

Továbbjutott a Porto (4-4, idegenben lőtt góllal).

A nap nyilatkozatai

Andrea Pirlo (Juventus, vezetőedző): – Négy hibát követtünk el az oda-és visszavágón, ez pedig a Bajnokok Ligája legjobb 16 csapata között soknak számít. Most a Serie A-ra kell összpontosítanunk, mert még csak március van, van időnk visszakapaszkodni a tabella élére. Jól kezdtük a találkozót, majd megítéltek ellenünk egy büntetőt, de ezt követően is gyorsan összeszedtük magunkat, és a második félidőben is irányítottunk, természetesen annak is köszönhetően, hogy emberelőnyben voltunk. Tudtuk, hogy a Porto erősen kezd, de talán a legnagyobb baj az volt, hogy nem ment be a meccs eleji helyzetünk, akkor egy egészen más meccs lett volna. A Porto második gólja? Ki vannak jelölve az emberek a sorfalban az ellenfél szabadrúgásánál, soha nem fordult még elő velük, hogy elfordultak volna… Talán azt hihették, hogy nem lesz ez egy veszélyes lövés.  Nem tudom, hogy Sarrit a BL-kiesés miatt rúgták-e ki. Viszont jelenleg én vagyok a Juventus edzője és én egy hosszú távú projekten dolgozom, mely tovább tart a mostani idénynél.

Sérgio Conceicao (Porto, vezetőedző): – Csapatom igazi hősökből áll, ma megmutattuk, mire vagyunk képesek a legjobb formánkban a világ egyik legjobb együttese ellen. Sokat szenvedtük, de megnehezítettük a Juventus dolgát, ez a két meccs pedig történelminek mondható a klubunk történetében. Soha nem adtuk fel a továbbjutás reményét, ez a Porto igazi szellemisége.

Edin Terzic (Borussia Dortmund, vezetőedző): – Ez most nagyon jó érzés. A negyeddöntőig való eljutás nem volt magától értetődő dolog az elmúlt években. Nagyon örülünk, hogy Európa legjobb nyolc csapata közé tartozhatunk. Erling kiemelkedő, ő a mi legjobb góllövőnk, elképesztően magabiztos, de hálás vagyok az összes játékosomnak. Ennél is fontosabb, hogy hihetetlenül büszke vagyok. Ma megtestesítettük a “harcolj és nyerj” mottót , akkor is, ha végül nem nyertünk, de a 2-2-vel továbbjutottunk. Nem kezdtünk jól, egy-két ostoba hibát elkövettünk és nem tudtuk enyhíteni a nyomást. Folyamatosan jöttek a támadásaik, de azokban a nehéz helyzetekben is megharcoltunk minden labdáért. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy túléltük ezt az időszakot. A vége felé a dolgok ismét szorossá váltak, de az egyenes kieséses szakasz már csak ilyen.

Julen Lopetegui (Sevilla, vezetőedző): – Mérgesek vagyunk, mert a négyből három félidőben jobbak voltunk, de nagyon hiányzott, hogy harmadszor is betaláljunk, pedig még erre is megvolt az esélyünk a végén. Az első félidőben a világ egyik legjobb játékosa kétszer is megbüntetett minket. Ma is… Nehéz elfogadni ezt az eredményt, szomorúak és csalódottak vagyunk, mert örömöt akartunk volna szerezni a szurkolóinknak.

A nap címlapjai

La Gazzetta dello Sport (olasz): “Koromsötét Juventus. Újabb Katasztrófa a BL-ben”
Tuttosport (olasz): “Hihetetlen kiesés”
Corriere delli Sport (olasz): “Ronaldo árulása”
Mundo Deportivo (spanyol): “Haaland kiejtette a Sevillát”
AS (spanyol): “Állva halt meg a Sevilla”

A nap legérzelmesebb képei

A második félidőben a kiállítás sorsára jutó Porto-támadó, Mehdi Taremi fejében nagy valószínűség szerint megfordultak azok a gondolatok is a Juventus fordítása után, hogy a butasága miatt kieshet a csapata, a továbbjutás után pedig elképesztő érzelmek szabadultak fel benne.

Fotó: ojogo.pt

A nap kritikája

A legendás olasz edző, Fabio Capello kőkeményen megmondta a magáét a második Porto-gólnál a Juventus-sorfalban szétugró játékosokról.

– Ez megbocsáthatatlan hiba volt. Az én időmben azokat a játékosokat választottuk ki a sorfalba, akik nem félnek a labdától. Ők most megijedtek a labdától, és hátat fordítva ugrottak el előle. Ez megbocsáthatatlan. (football-italia.net)

A nap legsportszerűtlenebb jelenete

Az FC Barcelona középpályásának korábbi jelenetét másolta le az FC Porto játékosa, Marko Grujic, aki szemmel láthatóan csak azért maradt lent a földön a mérkőzés vége felé, hogy húzza az időt.

A nap statisztikái

Senki nem jutott még el 20 találatig a Bajnokok Ligájában ilyen kevés mérkőzés alatt, mint Erling Haaland. A norvég támadónak 14 találkozó kellett ehhez, az eddigi rekordot Harry Kane tartotta, aki a 24. meccsén érte el a 20 gólt.

Fotó: Opta

Legutóbb még a Manchester United játékosaként fordult elő Cristiano Ronaldóval 2004-ben, 2005-ben és 2006-ban, hogy egymás után háromszor nem jutott el legalább az elődöntőig a Bajnokok Ligájában.

BL: Haalandra már nincsenek szavak, a Juventust 10 ember ejtette ki – videók